REKLAMA:

Dzień Myśli Braterskiej 2018 [foto]

edukacja
25.02.2018 r., godz. 22.30
Dzień Myśli Braterskiej, 22.02.2018 r.
Harcerze i zuchy z Zambrowa świętowali Dzień Myśli Braterskiej. Podczas wieczornicy rozpalili symboliczne ognisko, słuchali gawędy, tańczyli i śpiewali.

Każdego roku, 22 lutego - w rocznicę urodzin generała Roberta Baden-Powella, założyciela skautingu, skauci na całym świecie, zuchy, harcerze i instruktorzy ZHP obchodzą Dzień Myśli Braterskiej. W tym dniu wszyscy harcerze składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują różne gry terenowe lub spotykają się przy ognisku.

Wieczornica z okazji Dnia Myśli Braterskiej w Zambrowie odbyła się w Szkole Podstawowej Nr 4 w Zambrowie w czwartek, 22 lutego o godz. Udział w niej wzięli m. in. phm. Lidia Grad, dh. Natalia Glińska, 3. ZDH „Grota” z drużynową dh. Martą Radomską, 33. ZDH im. mjra Stanisława Knapika z dh. Agnieszką Chankowską na czele oraz 4. ZGZ „Leśne Skrzaty” z drużynową phm. Elżbietą Glińską i dh. Dominiką Marciniak. Na uroczystości nie zabrakło również rodziców.

W czasie spotkania goście rozpalili symboliczne ognisko. Wieczornica rozpoczęła się od gawędy, którą opowiedziała phm. Lidia Grad. Następnie goście i gospodarze zaprezentowali przygotowane na spotkanie pląsy i piosenki.

- „Wieczornica zakończyła się tradycyjnym zgaszeniem ognia podczas „Pożegnalnej pieśni” i zawiązaniem kręgu, do którego stanęli też rodzice najmłodszych zuchów. Po odśpiewaniu „Bratniego słowa” i puszczeniu iskry krąg przyjaźni został rozwiązany.” – relacjonuje phm. Elżbieta Glińska.

RN


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: