REKLAMA:

„Igłą cieniowane” w Centrum Kultury [foto]

kultura
23.02.2018 r., godz. 21.45
Kilkanaście obrazów wykonanych techniką haftowania można obejrzeć na nowo otwartej wystawie w Galerii Sztuki „Labirynt”.

Wernisaż wystawy pt. „Igłą cieniowane” odbył się dzisiaj, 23 lutego w Galerii Sztuki „Labirynt” mieszczącej się w zambrowskim Centrum Kultury. Autorką prac jest Wanda Zienkiewicz.

Wanda Zienkiewicz mieszka w Zambrowie. Jej pasja do wyszywania haftem krzyżykowym zrodziła się ponad 10 lat temu, gdy zetknęła się z obrazami wykonanymi tą techniką przez jej siostrę. Mimo, że początki były trudne, to po wielu próbach obrazy Pani Wandy stawały się coraz lepsze. Pierwszymi recenzentami i osobami do których trafiły jej prace była rodzina. Z czasem jej hafty rozeszły się po bliskich mieszkających w całej Polsce, jak również w Stanach Zjednoczonych.

Ekspozycja składa się z 18 prac wykonanych techniką haftowaną. Przedstawiają one różną tematykę: martwa natura, tematyka sakralna, a nawet motocykle.

Osoby, które nie mogły przybyć na dzisiejszy wernisaż, wszystkie prace mogą oglądać do 23 marca w Galerii „Labirynt” mieszczącej się w piwnicach Centrum Kultury w Zambrowie przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 2A. Wstęp do galerii wolny.

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: