REKLAMA:

Zastępca komendanta zambrowskiej straży przeszedł na emeryturę [foto]

straż
23.02.2018 r., godz. 22.00
Zastępca komendanta Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie, po niespełna 27 latach pełnienia służby w naszym mieście, przechodzi na emeryturę.

Po niespełna 27 latach pełnienia służby w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie st. bryg. Mirosław Jasionowski, pełniący funkcję zastępcy komendanta, przechodzi na emeryturę. Uroczyste pożegnanie odbyło się dzisiaj, 23 lutego w świetlicy KP PSP w Zambrowie. W uroczystości wzięli udział: Zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku st. bryg. Piotr Pietruszko, przedstawiciele władz samorządowych, policji oraz pracownicy PSP w Zambrowie. 

St. bryg. Mirosław Jasionowski z ochroną przeciwpożarową związany jest od 1984 r., kiedy to rozpoczął naukę w SGSP. Po jej ukończeniu został skierowany do służby w KR Straży Pożarnych w Kolnie, na stanowisko zastępcy komendanta. Następnie awansował na stanowisko Komendanta. Przez ten okres pracy wykazywał duże zaangażowanie, własną inicjatywę i pomysłowość. W 1991 roku został przeniesiony do Zambrowa, gdzie zajmował stanowisko dowódcy JRG, a od lipca 2015 r. zajmuje stanowisko zastępcy Komendanta Powiatowego PSP. Wzorowo wykonywał zadania na powierzonym stanowisku, wykazując się dużym profesjonalizmem i dbałością o wysoką jakość i przestrzeganie terminów ich realizacji. Był zastępcą Przewodniczącego Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Pełnił funkcję oficera prasowego PSP w Zambrowie. Aktywnie uczestniczył w organizacji KSRG na terenie powiatu. Współpracował z ochotniczymi strażami udzielając im pomocy merytorycznej, a także w zakresie organizacji uroczystości pożarniczych.

- „Po prawie 34 latach służby postanowiłem przejść w stan spoczynku. Na początku lutego napisałem raport do Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego w Białymstoku. Został on pozytywnie rozpatrzony i zgodnie z moją prośbą z dniem dzisiejszym przechodzę na emeryturę. Dzisiaj jest ostatni dzień mojej służby w szeregach PSP. Miałem to szczęście, że dane mi było w tej komendzie przepracować od 1 września 1991 roku. Za tę wspólną pracę chciałem wszystkim kolegom i koleżankom podziękować. Były różne sytuacje, ale myślę, że zawsze udawało nam się dojść do porozumienia. Na swojej wieloletniej drodze służby poznałem wielu wspaniałych ludzi, którzy byli bardzo życzliwi i na wszelki sposób służyli mi radą. Chciałbym szczególnie podziękować wszystkim druhom ochotnikom.” - powiedział nam st. bryg. Mirosław Jasionowski, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie. 

Podczas dzisiejszej uroczystości za współpracę st. bryg. Mirosławowi Jasionowskiemu dziękowali Zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Białymstoku, Komendant Powiatowy PSP w Zambrowie oraz przedstawiciele władz samorządowych. Nie zabrakło łez, wzruszeń, a także drobnych upominków.


BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: