REKLAMA:

Wielka przygoda z nauką w Kołakach Kościelnych [foto+video]

edukacja
22.02.2018 r., godz. 16.25
Wielka przygoda z nauką w Kołakach Kościelnych
Nowoczesne, mobilne laboratorium - Naukobus - prowadzone przez warszawskie Centrum Nauki Kopernik, zagościło w powiecie zambrowskim. Wystawę przez dwa dni można obglądać w Szkole Podstawowej w Kołakach Kościelnych. Uczniowie i rodzice na własnej skórze doświadczają w niej nauki i oszukają swoje zmysły.

Naukobus to mówiąc w skrócie 20 mobilnych stacji badawczych, które przyjeżdżają do szkół w całej Polsce. Składa się z kilkudziesięciu eksponatów, które można dotknąć i przetestować. Poprzez łączenie nauki i zabawy dzieci prowadzą w nim doświadczenia z zakresu fizyki, mogą poznać tajniki ludzkiego organizmu, a także wykorzystać matematykę w praktyce – a to wszystko pod okiem animatorów z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik, którzy pomagają zrozumieć zasady działania poszczególnych eksponatów i przybliżają zjawiska naukowe.

Dziś Naukobus przyjechał do Szkoły Podstawowej w Kołakach Kościelnych. Zainteresowanie uczniów eksponatami oraz eksperymentami, jakie można było wykonać, było olbrzymie.

- „Wystawa składa się z eksponatów po części wzorowanych na tych, które znajdują się w Centrum Nauki Kopernik. Są o tematyce fizycznej, biologicznej, naszej zdolności motorycznej i spostrzegawczości. Mamy eksponaty o szyfrach, ale mamy też takie, które pokazują, jak oszukać oczy i słuch oraz jak pracuje nasz organizm.” - powiedziała nam Magdalena Arciszewska, animatorka i edukatorka Centrum Nauki Kopernik.

Jeszcze dziś do godziny 18:00 z wystawy mogą korzystać wszyscy zainteresowani mieszkańcy gminy Kołaki Kościelne. Jutro natomiast z Naukobusu korzystać będą uczniowie z innych szkół z terenu powiatu zambrowskiego.

Kołaki Kościelne to jedno z około 160 polskich miejscowości, do których Naukobus zawita w 2018 roku. Inicjatywa ta obejmie swoim zasięgiem niemal 160 tys. uczniów i nauczycieli, a trasa mobilnego laboratorium przebiega przez wsie i miasta do 130 tys. mieszkańców.

Wyjazdy Naukobusu są możliwe dzięki programowi „Nauka dla Ciebie”, realizowanemu wspólnie przez Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. To dzięki niemu dzieci z małych miejscowości mogą samodzielnie odkrywać prawa nauki pod okiem doświadczonych edukatorów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz materiału video z wizyty Naukobusu w Kołakach Kościelnych.


ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: