REKLAMA:

Uczniowie „Piątki” uczcili patrona szkoły [foto]

edukacja
21.02.2018 r., godz. 16.05
Uczniowie „Piątki” uczcili patrona szkoły
Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 w Zambrowie obchodzili święto patrona szkoły - Mikołaja Kopernika. Uroczystość była wyjątkowa, bo po raz ostatni odbyła się w murach budynku przy ul. Obrońców Zambrowa.

Społeczność Szkolna Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Mikołaja Kopernika obchodziła dziś najważniejsze święto szkolne – Dzień Patrona. Z tej okazji zorganizowany został uroczysty apel z udziałem władz samorządowych, dyrekcji zambrowskich szkół miejskich, przedstawicieli Rady Rodziców oraz pocztów sztandarowych.

Szkoła Podstawowa Nr 5 w Zambrowie założona została w 1970 roku. Imię Mikołaja Kopernika nadano jej już 3 lata później i od razu nadano sztandar. Miało to związek z obchodami 500-lecia urodzin polskiego astronoma.

Co roku tuż przed świętem patrona w „Piątce” organizowany jest Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Mikołaju Koperniku. W tym roku w XI edycji tego konkursu udział wzięło 21 uczniów z 7 szkół. Dziś, w trakcie uroczystej gali, odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Pierwsze miejsce w tegorocznej edycji konkursu zajął Bartosz Sienicki ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Zambrowie. II miejsce przypadło Patrycji Nagalskiej z SP5. Trzecie miejsce zajęła Emilia Bączyk z SP w Wiśniewie. Przyznano także cztery wyróżnienia. Otrzymali je: Karolina Grodzka z SP4, Mateusz Kulesza i Paulina Nagalska z SP3 oraz Wiktoria Gosk z SP w Starym Skarżynie. Wszystkim laureatom gratulujemy.

Święto patrona było także okazją do zorganizowania w SP5 Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Kosmiczna przygoda z Mikołajem Kopernikiem”, którego organizatorem była świetlica szkolna. Na konkurs wpłynęło 41 prac wykonanych przez uczniów klas I-III z wszystkich trzech zambrowskich szkół podstawowych. Przyznano w sumie dziesięć równorzędnych nagród. Laureaci zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i książkami. Otrzymali je:
:: Amelia Lutostańska z SP3
:: Patrycja Kulesza z SP3
:: Amelia Falkowska z SP3
:: Iga Domagała z SP4
:: Zuzanna Kumczyk z SP4
:: Kamil Pękała z SP4
:: Adam Szulc z SP5
:: Kinga Bieńczyk z SP5
:: Jan Andrzejczyk z SP5
:: Oliwia Dąbrowska z SP5

Główną częścią apelu był montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów oraz członków szkolnego chóru. Dzieci, recytując wiersze i śpiewając piosenki, przedstawiały osiągnięcia Mikołaja Kopernika. Podkreślały, jaki wpływ osoba patrona ich szkoły powinna mieć na życie każdego ucznia.

Dzisiejsza uroczystość była wyjątkowa zważywszy na fakt, że po raz ostatni odbyła się w murach budynku przy ul. Obrońców Zambrowa. Tym samym kończy się pewien rozdział w historii zambrowskiej „Piątki”, której siedziba od przyszłego roku szkolnego będzie znajdowała się w budynku obecnego Miejskiego Gimnazjum Nr 1 przy ul. Wyszyńskiego.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: