REKLAMA:

Za „podkową” zniknęły stare komórki i garaże [foto]

inwestycje
20.02.2018 r., godz. 15.15
Za „podkową” zniknęły stare komórki i garaże
Ciężki sprzęt pracuje za koszarowym budynkiem Magazynowa 2, tzw. "podkową". Wyburzony został tam już budynek starych, nieestetycznych komórek, a obecnie prowadzone są roboty przy usuwaniu gruzu. Wcześniej rozebrane zostały znajdujące się obok obiekty garażowe. Wszystko przez rozpoczęte prace w ramach tzw. małej rewitalizacji.

Od dwóch tygodni trwają prace przy zagospodarowaniu terenu za koszarowym blokiem Magazynowa 2 w Zambrowie (za tzw. „podkową”). Pracami zajmuje się Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Plumbers” z Zambrowa.

W miejscu prowadzonych robót zaprojektowano utworzenie miejsc postojowych na 58 samochodów osobowych, w tym trzech miejsc dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Powstać ma tam też wewnętrzna linia kablowa oświetlenia terenu i przyłącza kanalizacji deszczowej.

W ramach tego zadania, obok miejsc postojowych, przewidziano budowę budynku gospodarczego o wymiarach 12m x 27,8m, w którym mają się znaleźć 43 komórki lokatorskie. Ponadto przy budynku gospodarczym zaprojektowano osłonę śmietnikową przeznaczoną do gromadzenia odpadków w 4 pojemnikach. W obu obiektach do wykończenia elewacji ma być zastosowana cegła o zbliżonej kolorystyce do budynków koszarowych. Całość mają jeszcze uzupełnić ciągi piesze, nowe ławki, nasadzenia zieleni oraz plac zabaw dla dzieci.

Już w styczniu trwały roboty mające na celu dostosowanie terenu pod tę inwestycję, bowiem właściciele znajdujących się tam garaży prowadzili ich rozbiórki. Ponadto właściciele starych komórek lokatorskich zostali zobligowani do wyniesienia z nich swoich rzeczy i uporządkowania pomieszczeń. W tym celu wykonawca inwestycji podstawił kontenery na śmieci.

Następnie robotnicy przystąpili do prac rozbiórkowych, które polegały na wyburzeniu starych komórek z lat 50. Aktualnie ciężki sprzęt wywozi z placu budowy gruz. Jak powiedzieli nam pracujący na miejscu robotnicy, w dalszej kolejności prowadzone będą roboty ziemne, w tym profilowanie terenu pod przyszłe miejsca parkingowe. W tym samym czasie mają rozpocząć się prace przy budowie nowych komórek lokatorskich oraz śmietnika. Przygotowane ma być również miejsce pod przyszły plac zabaw.

Całość przewidzianych prac będzie kosztować 989 tys. 900 zł. Termin zakończenia robót wyznaczono do końca października.

Warto dodać, że zagospodarowanie terenu za budynkiem Magazynowa 2 to jedno z dwóch zadań ujętych w ogłoszonym przez Miasto Zambrów przetargu. Drugie, które ma kosztować 356 tys. 700 zł, dotyczy przebudowy jednokierunkowej drogi wewnętrznej biegnącej wzdłuż budynków Magazynowa 5 i 7, która łączy ulicę Magazynową z ulicą dojazdową do Szkoły Podstawowej Nr 3. W tym przypadku prace maja się rozpocząć, gdy tylko pojawią się sprzyjające warunki atmosferyczne.

Przypomnijmy, że Lokalny Program Rewitalizacji Gminy Miasta Zambrów radni miejscy przyjęli w czerwcu. Jego wykonanie ma przynieść efekt w postaci odbudowy infrastruktury, ale również rewitalizacji społecznej mieszkańców. Z opracowanej diagnozy wynikało, że obszarem najbardziej zdegradowanym jest część koszarowa naszego miasta. Po zebraniu opinii mieszkańców samorząd przygotował wstępną listę planowanych projektów rewitalizacyjnych. Znalazło się na niej 28 różnego rodzaju zadań. O ich szczegółach można przeczytać w artykule: Tego chcą mieszkańcy Koszar w ramach rewitalizacji.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: