REKLAMA:

Rząd dofinansuje żłobek w Zambrowie

inwestycje
19.02.2018 r., godz. 15.30
Ponad pół miliona złotych otrzyma Miasto Zambrów z rządowego programu "Maluch plus". Środki przeznaczone będą na utworzenie żłobka w nowym przedszkolu, które w tym roku powstanie w naszym mieście.

Wojewoda Podlaski ogłosił wyniki konkursu w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch plus 2018”. Na liście rankingowej ofert zakwalifikowanych do otrzymania dofinansowania znalazł się wniosek Miasta Zambrów dotyczący utworzenia żłobka w nowym przedszkolu, które w tym roku powstanie w Zambrowie. Inwestycję związaną z grupami żłobkowymi, która będzie realizowana w obecnym budynku Szkoły Podstawowej Nr 5 przy ul. Obrońców Zambrowa, Miasto wyceniło na 629 tys. 708 zł. Dofinansowanie ma wynieść 503 tys. 766 zł, co oznacza, że projekt uzyskał 80% dofinansowania ze środków rządowych.

Edycja „Maluch plus 2018” składała się z czterech modułów. Miasto Zambrów złożyło wniosek w ramach modułu 1b, przeznaczonego na zadania realizowane na terenie gmin, gdzie na dzień składania oferty konkursowej funkcjonowały żłobki lub kluby dziecięce, dotyczącego utworzenia nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3. W ramach tego modułu w województwie podlaskim wpłynęły oferty dotyczące utworzenia 124 instytucji opieki nad małym dzieckiem na terenie 111 gmin na 5220 miejsc opieki, na łączną kwotę 85 mln 622 tys. 685 zł.

W sumie w 2018 roku w ramach programu „Maluch plus” na Podlasiu powstanie 897 nowych miejsc opieki dla najmłodszych mieszkańców naszego regionu. Dodatkowo 1559 już istniejących zostanie objętych rządowym wsparciem. W ramach tego programu w tym roku na teren naszego województwa trafi 13,9 mln złotych. To pięć razy więcej w porównaniu do ubiegłego roku.

Dostosują budynek szkoły po potrzeb przedszkolaków
Przypomnijmy, że dostosowanie obecnego budynku SP5 do wymagań przedszkola i żłobka dla 275 miejsc dzieci w przedszkolu oraz 84 miejsc w żłobku to największe wyzwanie, z którym przyjdzie się zmierzyć w tym roku samorządowi Miasta. Chcąc dostosować budynek szkoły do potrzeb przedszkolaków, trzeba będzie wykonać duży remont, który obejmie kompletną przebudowę budynku w celu dostosowania do warunków technicznych dla przedszkola i żłobka (wymiana instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej, płukanie instalacji C.O., przebudowa budynku, zagospodarowanie terenu). Miasto ma też zakupić wyposażenie przedszkola i żłobka.

Aktualnie Urząd Miasta przyjmuje oferty przetargowe na tę inwestycję. Zadanie ma się rozpocząć w kwietniu, dlatego już teraz uczniowie zambrowskiej „Piątki” uczą się również w dni wolne od nauki (soboty, ferie), aby skończyć rok szkolny wcześniej niż zwykle. Będzie on tam trwał nie 10 a 9 miesięcy, czyli do 31 maja, przy czym zajęcia opiekuńcze dla uczniów SP5 mają być organizowane w innych szkołach.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: