REKLAMA:

Niezwykłe widowisko w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego [foto+video]

kultura
18.02.2018 r., godz. 23.00
Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego już po raz piąty koncertował w Zambrowie. Licznie zgromadzona publiczność usłyszała dziś utwory wojskowe i patriotyczne.

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego wystąpił dzisiaj, 18 lutego w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 1 w Zambrowie. Tego dnia arena sportowa „Czerwoniaka” zamieniła się w scenę estradową, na której zaprezentowali się muzycy i wokaliści. Artyści przybyli do Zambrowa na zaproszenie Starosty Zambrowskiego Roberta Macieja Rosiaka oraz dyrekcji Zespołu Szkół Nr 1. W widowisku wzięło udział kilkuset mieszkańców Zambrowa i okolic.

Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowała kilkudziesięcioosobowa grupa artystów, w której skład wchodzili soliści, wokaliści, chór męski, balet, orkiestra koncertowa i symfoniczna. W repertuarze zespołu znalazły się polskie pieśni historyczne z różnych epok. Występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego był przygotowany z największą precyzją i dbałością o szczegóły. Oprócz oprawy muzycznej i tanecznej, zespół zatroszczył się o stroje i rekwizyty, nawiązujące do danego okresu.

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego koncertuje od ponad 60-ciu lat ukazując bogactwo kultury narodowej oraz innych państw cudzoziemskich. Prezentując muzykę w środowisku wojskowym i cywilnym – w kraju oraz poza jego granicami. Zespół Wojska Polskiego odwołuje się do tradycji narodowo-patriotycznej, która rozwijała się w duchu chrześcijaństwa. Repertuar muzyki sakralnej stanowią utwory o tematyce religijnej, począwszy od Bogurodzicy po pieśni kościelne. 

Zespół działa z wielkim rozmachem, stale poszerzając repertuar. Jako instytucja wojskowa za swoje podstawowe zadanie uznaje koncerty poświęcone historii i tradycjom oręża polskiego. Prezentowane widowiska artystyczne, koncerty i przedstawienia widzowie, tak w kraju jak i poza jego granicami, przyjmują z aplauzem, wysoko ceniąc profesjonalizm i elegancję artystów. Oprócz dawnych pieśni wojennych i wojskowych w programach znajdują miejsce nowe utwory, także z gatunku muzyki pop.

Warto dodać, że dzisiejszy koncert poprzedziło wręczenie statuetek „Bezpieczny Powiat Zambrowski”. W tym roku statuetki otrzymali:
:: Policjant Roku - mł. asp. Kamil Jasiński z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie,
:: Strażak Roku - zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Zambrowie st. bryg. Mirosław Jasionowski,
:: Strażak Ochotnik Roku - dh. Jacek Skarzyński z OSP Stary Laskowiec.

Mł. asp. Kamil Jasiński - 21 listopada 2017 r. ok. godz. 1005 w trakcie patrolu na ul. Białostockiej zauważył samochód w rowie wypełnionym wodą. Samochód leżał na lewym boku, a z jego wnętrza wydobywały się kłęby dymu. Mł. asp. Kamil Jasiński podjął akcję ratunkową, wezwał służby ratunkowe. Wraz z świadkiem zdarzenia oraz funkcjonariuszem z patrolu postawili samochód na koła, po czym wybił szybę, dostał się do środka samochodu, wyłączył zapłon, odpiął pasy, wyniósł poszkodowanego z pojazdu i udzielił mu pierwszej pomocy przed medycznej do czasu przybycia pogotowia ratunkowego i straży pożarnej. Mł. asp. Kamil Jasiński nie zważając na własne bezpieczeństwo niezwłocznie przystąpił do akcji ratunkowej czym doprowadził do uratowania życia mężczyźnie.

St. bryg. Mirosław Jasionowski jest wzorowym i zdyscyplinowanym funkcjonariuszem PSP, wielokrotnie umiejętnie dowodził akcjami ratowniczo-gaśniczymi, aktywnie uczestniczył
w organizacji KSRG oraz w szkoleniu druhów OSP, z ochroną przeciwpożarową związany od 34 lat. Pełnił m.in. funkcje Komendanta Komendy Rejonowej Straży Pożarnej w Kolnie, dowódcy JR-G w Zambrowie. Aktualnie zajmuje stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP w Zambrowie.

Dh Jacek Skarzyński (OSP Stary Laskowiec) od lat aktywnie w sposób zaangażowany uczestniczy w akcjach ratowniczych w wyniku czego przyczynił się do uratowania wielu istnień ludzkich, ratowania zdrowia ludzi i ocalenia majątku znacznej wartości. Od 8 lat jest kierowcą samochodu bojowego OSP Stary Laskowiec. W 2017 r. uczestniczył w 84 akcjach ratowniczych.

Zachęcamy do obejrzenia galerii oraz skrótu video.
BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: