REKLAMA:

Pożar mieszkania w bloku przy ul. Papieża Jana Pawła II w Zambrowie

straż
16.02.2018 r., godz. 13.25
Trzy zastępy straży pożarnej wzięły udział w akcji gaszenia pożaru mieszkania w jednym z bloków na osiedlu Jana Pawła II w Zambrowie. Jego lokator z poparzeniami ciała trafił do szpitala.

Do pożaru w mieszkaniu doszło wczorajszej nocy na parterze w bloku wielorodzinnym przy ul. Papieża Jana Pawła II 10 w Zambrowie. Zgłoszenie do Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie wpłynęło o godz. 23:12. Strażacy pojawili się na miejscu już cztery minuty później.

Zanim jednak służby przyjechały, sąsiedzi wyciągnęli znajdującego się wewnątrz zadymionego mieszkania 64-letniego mężczyznę. Następnie strażacy ewakuowali go niżej, w celu udzielenia mu kwalifikowanej pierwszej pomocy, schładzając go przy użyciu hydrożeli i podając mu tlen. W międzyczasie strażacy przystąpili do gaszenia łóżka i wyposażenia mieszkania za pomocą wody.

- „Po ugaszeniu mieszkania strażacy przeszli po wszystkich mieszkaniach, aby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Sprawdzali czujnikiem tlenku węgla, czy nie doszło tam do zbytniego zadymienia. Przewietrzyli też całą klatkę schodową i nie zaszła konieczność ewakuacji wszystkich mieszkańców.” - powiedział nam dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie kpt. Łukasz Chankowski.

Poszkodowany lokator został przekazany przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Jak ustaliliśmy, mężczyzna miał poparzenia kończyn dolnych, brzucha i lewej ręki.

Jak wstępnie ustalono, przyczyną pożaru mogło być zaprószenie ognia. Nie wykluczone, że przebywający w mieszkaniu lokator zasnął z niezgaszonym papierosem i w ten sposób doprowadził do zapalenia łóżka i pościeli.

Straty wyceniono na ok. 50 tys. zł.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: