REKLAMA:

Święto patrona w SP4 [foto]

edukacja
13.02.2018 r., godz. 16.00
Święto patrona w SP4
Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zambrowie obchodziła dzisiaj święto swojego patrona - Władysława Broniewskiego.

Od szeregu lat w Szkole Podstawowej Nr 4 w Zambrowie kultywuje się Święto Patrona -
Władysława Broniewskiego. Odbywa się ono co roku w lutym, ponieważ w tym miesiącu wypada rocznica śmierci poety. W celu przybliżenia uczniom sylwetki patrona zambrowskiej „Czwórki” na lekcjach przeprowadza się pogadanki na temat jego twórczości, a na gazetkach ściennych pojawiają się wiersze.

Najistotniejszym elementem tradycji szkoły jest uroczysty apel, który zwykle poprzedzany jest Zambrowskim Konkursem Recytatorskim Poezji Władysława Broniewskiego. 9 lutego odbyła się jubileuszowa XXV edycja tego konkursu. Udział w niej wzięli uczniowie szkół podstawowych z Zambrowa i powiatu zambrowskiego. Pierwsze miejsce zajęła Lidia Czajkowska z SP4, drugie miejsce – Aleksandra Rudnicka z SP w Szczodruchach, a trzecie miejsce ex-aequo: Dorota Cierpisz z SP3 i Anna Dębek z SP4. Wyróżnienia otrzymali ponadto: Mateusz Pisański z SP5, Dominik Trzciński z SP w Porytem-Jabłoni oraz Paweł Gosk z SP w Kołakach Kościelnych. Nagrody wręczył laureatom Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski.

Uwieńczeniem tradycji był uroczysty apel, który odbył się dziś, 13 lutego. Od lat na uroczyste akademie do SP4 przybywają przedstawiciele władz miasta, zambrowskich szkół i przyjaciele placówki. Główną częścią akademii był montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów pod kierunkiem nauczycielek: Beaty Bagińskiej i Katarzyny Nity-Murawskiej. Występy dzieci przybliżyły zaproszonym gościom sylwetkę Patrona Szkoły. Recytowano utwory bliskie czytelnikowi Władysława Broniewskiego. Wszystko to w scenerii kawiarni „Literacka”, do której w latach 20-tych przychodził Władysław Broniewski.

Podczas dzisiejszej uroczystości dyrekcja „Czwórki” postanowiła przyznać kolejny tytuł „Przyjaciela Szkoły”. Otrzymała go osoba, które wielokrotnie angażowała się w różnego rodzaju pomoc oraz akcje organizowane w Szkole Podstawowej Nr 4. Nagrodę otrzymał właściciel Centrum Handlowego „Gregorek” - Leszek Gregorek.

Uroczystości bardzo podobały się gościom i młodzieży szkolnej. Z pewnością dostarczyły wielu wspaniałych wrażeń.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: