REKLAMA:

Harcerze z „Grota” zachęcają do oddawania krwi. Akcja już jutro!

zapowiedzi - repertuar
10.02.2018 r., godz. 09.30
Po raz kolejny do Zambrowa przyjedzie ambulatorium, w którym będzie można oddać krew. Ten niezwykły surowiec może uratować życie niejednej osobie. Akcję organizują zambrowscy harcerze oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Harcerze z 3ZDH „Grota” oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku serdecznie zapraszają mieszkańców naszego miasta do wzięcia udziału w akcji honorowego oddania krwi. Akcja odbędzie się w niedzielę, 11 lutego w godz. 8:30-14:00 przed kościołem pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie. 

W akcji krew może oddać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 65 lat. Chcąc oddać krew należy posiadać przy sobie dowód osobisty lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem i nr PESEL. Przed oddaniem krwi każdy zostanie zbadany przez lekarza.

Każdy potencjalny krwiodawca powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po lekkostrawnym, niskokalorycznym posiłku. Dzień wcześniej należy spożyć około 1,5 litra płynów. Nie można spożywać alkoholu w okresie krótszym niż 24 godziny przed oddaniem krwi. 

- „W domu parafialnym będą czekać harcerze i harcerki ze słodkościami takimi jak nasze słynne babeczki. Będą państwo mogli także napić się kawy, herbaty lub gorącej czekolady.” - zaprasza ks. pwd. Łukasz Rybiński, pomysłodawca akcji.

Pamiętajmy, że tego typu akcje są bardzo potrzebne. Krew jest ciągle niezbędna dla osób, które straciły ją w wyniku wypadku albo zabiegu operacyjnego, po oparzeniach i urazach. Potrzebują jej także pacjenci z chorobami nowotworowymi, w trakcie i po chemioterapii. Dla tych właśnie osób organizowane są akcje honorowego oddawania krwi.

BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: