REKLAMA:

Pasowanie na czytelnika

edukacja
08.02.2018 r., godz. 17.40
Pasowanie na czytelnika
Najmłodsi uczniowie zambrowskiej "Czwórki" zostali pełnoprawnymi czytelnikami szkolnej biblioteki oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej.

W Szkole Podstawowej Nr 4 w Zambrowie w ostatnim czasie przeprowadzane były zajęcia w bibliotece, w których uczestniczyli wszyscy uczniowie klas pierwszych. W królestwie książek dzieci poznały pracę nauczycieli bibliotekarzy.

Podniosłym momentem było pasowanie uczniów na czytelnika. Dzieci złożyły uroczystą przysięgę, że będą starały się być dobrymi czytelnikami i będą szanować książki, które są ich wspólną własnością. Dzieci uczyły się, w jaki sposób wypożycza się książki, jak należy je wybierać i zwracać. Biblioteka szkolna wzbogaciła się o liczne nowości wydawnicze, dlatego dzieci chętnie odwiedzają bibliotekę, wypożyczają książki oraz przychodzą do czytelni.

Tradycją „Czwórki” jest też wieloletnia, systematyczna i serdeczna współpraca z Oddziałem dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej. Panie pracujące w tej placówce - Barbara Myszko i Maria Ferenc - zaprosiły uczniów klas pierwszych, aby tam również pasować je na czytelników. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom.

Podczas wizyty w MBP dzieci wypożyczyły książki, uczestniczyły w grach i zabawach ruchowych, odgadywały zagadki oraz słuchały pięknego, głośnego czytania ulubionych bajek. Na pożegnanie wszystkie maluchy otrzymały kolorowe dyplomy.

- „Pani Barbarze Myszko i pani Marii Ferenc serdecznie dziękujemy za spotkania i za wieloletnią współpracę. Dzieciom życzymy miłej lektury.” - przekazuje Joanna Wiaksa, nauczyciel bibliotekarz w SP4.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: