REKLAMA:

„Rozwój osobisty jest możliwy w każdym wieku”

kultura
08.02.2018 r., godz. 15.30
To tytuł warsztatów, przeprowadzonych przez Jacka Łapińskiego, adresowanych do studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku wzięli dzisiaj udział w godzinnych warsztatach inspiracyjnych prowadzonych przez autora książki „Jak być lepszym w życiu prywatnym i zawodowym” - Jackiem Łapińskim. Spotkanie odbyło się dzisiaj, 8 lutego w kawiarni Cafe Muza znajdującej się w Centrum Kultury w Zambrowie.

Pan Jacek poprowadził wykład zatytułowany „Rozwój osobisty jest możliwy w każdym wieku”. Podczas prelekcji zwracał uwagę na to, że zarówno osoby młode, jak i dorośli mogą cały czas się rozwijać i stawać się lepszymi.

- „Rozwój osobisty polega na tym, że każdego dnia powinniśmy rozwijać się, czegoś nowego się uczyć, robić mały krok w stronę realizacji swojego celu, a także rozwijać swoją pasję. To czyni nas lepszymi. Bycie pierwszymi narzuca na nas koszt obciążenia psychiczne, że zawsze musimy być naj, a nie jest to możliwe, ponieważ perfekcja lub doskonałość nie istnieje. Dlatego rozwój osobisty polega na tym, żeby być lepszymi od samego siebie, żeby robić swoje i robić to tak jak najlepiej potrafimy, czerpiąc z tego satysfakcję. (…) Podziwiam ludzi dojrzałych za pewną mądrość życiową. Przejawia się ona tym, że dojrzali ludzie już nic nie muszą, a co najwyżej coś bardzo chcą. I to jest mądra postawa, której warto się uczyć.” - powiedział nam Jacek Łapiński.

Podczas spotkania nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. W związku z tym, że dzisiaj przypada tłusty czwartek, każdy z uczestników miał możliwość skosztowania świeżo upieczonych pączków ufundowanych przez zarząd Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Warto dodać, że dzisiaj odbyły się również dwa inne spotkania z panem Jackiem w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz w oddziale dla dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wówczas warsztaty przeprowadzone zostały dla grup zorganizowanych z zambrowskich szkół.

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: