REKLAMA:

„Kreacja” najlepszą powieścią obyczajową 2017 roku

kultura
06.02.2018 r., godz. 21.00
Książka autorstwa Elizy Sarnackiej-Mahoney otrzymała tytuł najlepszej powieści obyczajowej 2017 roku. Jest to bardzo duże wyróżnienie dla pisarki pochodzącej z naszego miasta.

120 książek nagrodzonych w kwartalnych plebiscytach serwisu Granice.pl rywalizowało w 16 kategoriach o uznanie jurorów i internautów w konkursie i plebiscycie „Książki Roku 2017”. Wśród nich znajdowała się powieść autorstwa pochodzącej z Zambrowa Elizy Sarnackiej—Mahoney pt. „Kreacja”, która w ubiegłym roku otrzymała nagrodę główną jury w plebiscycie „Najlepsza książka na wiosnę”.

Wyboru dokonywało jury składające się z profesjonalistów zajmujących się rynkiem książki oraz czytelnicy poprzez głosowanie internetowe. Jak się okazało książka zambrowianki otrzymała tytuł najlepszej powieści obyczajowej w 2017 roku.

- „Kreacja to unikalna mieszanka historii, osobowości, morałów i lekcji, jakie możemy wyciągnąć z lektury. Powieść Elizy Sarnackiej-Mahoney ukazuje inne oblicze kobiet będących bohaterkami książki, ujawnia, co skrywają one przed otoczeniem. Kreacja to powieść pełna emocji, w pełni angażująca czytelnika, wciągająca, nie pozwalająca nawet na chwilę oddechu. A przy tym mówiąca wiele o nas samych i o rolach, jakie staramy się przybrać w codziennym życiu.” - ocenia Joanna Żelazny, członek jury.

Przypominamy, że premiera powieści „Kreacja” miała miejsce 7 lutego 2017 roku. Czym jest sukces w dzisiejszym świecie? Odpowiedź nigdy nie była prostsza. Gdzie nie spojrzeć, tam ściągi i gotowce podsuwane nam przez kulturę masową – scenariusze ze spełnionego życia innych w kolorowych pismach, telewizji, poradnikach know-how. Trzeba tylko się na coś zdecydować, by wykreować siebie i swoją karierę. Czy jednak rzeczywiście wystarczy tylko tyle? W życiu bohaterek Kreacji zachodzą zmiany uruchamiające machinę wydarzeń. Agata marząca o tym, aby zostać celebrytką, Wioletta, gasnąca gwiazda talk-show, wygodnie żyjąca singielka Marta i jej przyjaciółka Anka realizująca się w obrębie mitu o matce Polce – każda z nich stanie przed pytaniem, jakie miejsce odgrywają w ich życiu impulsy i pragnienia, a jakie świadoma kreacja obliczona na wywołanie zamierzonego efektu.

Autorce powieści „Kreacja” gratulujemy tego wyróżnienia, zaś mieszkańców Zambrowa zachęcamy do lektury książki pochodzącej z Zambrowa pisarki Elizy Sarnackiej-Mahoney. Eliza Sarnacka-Mahoney - urodziła się i wychowała w Zambrowie. Ukończyła studia anglistyczne na Uniwersytecie Warszawskim, w międzyczasie była stypendystką University of Durham w północnej Anglii, gdzie pisała pierwsze reportaże dla studenckiej i młodzieżowej prasy w kraju. Pani Eliza aktualnie mieszka w górzystym miasteczku w Kolorado w USA. Jest dziennikarką i pisarką. Opublikowała powieści, tomy poezji dla dzieci i dorosłych, zbiory ciekawostek i książki publicystyczne o Ameryce. Na co dzień współpracuje z mediami w Polsce, dla których opisuje zawiłości amerykańskiej polityki i ekonomii. Wyjątkiem są nowojorski „Nowy Dziennik” oraz nowojorski polonijny portal DobraPolskaSzkola.com, dla którego pisze o edukacji, dwujęzyczności i dwujęzycznym wychowaniu dzieci.

BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: