REKLAMA:

Pomóżmy stworzyć pokój marzeń dla Sylwii

społeczeństwo
07.02.2018 r., godz. 11.30
Mama niepełnosprawnej Sylwii Paszkiewicz-Garczarek prowadzi zbiórkę pieniędzy na remont pokoju, który miałby być przystosowany do potrzeb mieszkanki naszego miasta. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

Na łamach naszego portalu pisaliśmy już o zbiórce funduszy na remont pokoju, który miałby być przystosowany do potrzeb niepełnosprawnej mieszkanki naszego miasta - Sylwii Paszkiewicz-Garczarek (LINK). Od tamtego artykułu minął prawie rok, a pieniędzy wciąż nie udało się nazbierać...

Sylwia Paszkiewicz-Garczarek jest mieszkanką Zambrowa. Dziewczyna cierpi na epilepsję, jest opóźniona psychomotorycznie z cechami autyzmu. W dodatku Sylwia słabo widzi i ma kłopoty z sercem. Przybyła jej także alergia i nadczynność tarczycy. Sylwia przeszła dwie operacje kręgosłupa. Jest pod stałą opieką neurologa, okulisty, kardiologa i ortopedy. Rehabilitacja Sylwii wymaga wielu leków, specjalistycznych wkładek ortopedycznych zmienianych corocznie, dzięki którym całkiem nieźle chodzi oraz zabiegów rehabilitacyjnych. Do codziennego funkcjonowania potrzebuje pomocy innych osób.

Sylwia znana jest mieszkańcom Zambrowa i czytelnikom zambrow.org. Mimo swojej choroby wielokrotnie brała udział w różnych konkursach i festiwalach, niejednokrotnie zdobywając nagrody i wyróżnienia. Na Przeglądzie Ogólnopolskim Polskiego Związku Niewidomych w Kielcach „Ptaki 2005” w kwietniu Sylwia zdobyła wyróżnienie za Kujawiaka. Podczas IX Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Suwałkach w maju 2005 roku wyśpiewała Grand Prix. Wyróżnienie zdobyła na Festiwalu „Razem do Gwiazd”, który odbył się w Ciechocinku w lipcu 2005 roku, wtedy śpiewała razem z Majką Jeżowską. Ponadto zdobyła wyróżnienia w następujących konkursach: na VII Festiwalu Twórczości Muzycznej Niewidomych w Bytomiu Odrzańskim, na Ogólnopolskim Festiwalu Muzycznym w Grudziądzu „Optan 2005”, na przeglądzie kolęd w Zambrowie oraz podczas przeglądu piosenki patriotycznej również w Zambrowie. Poza tym Sylwia uczestniczyła w różnych koncertach. W roku 2005 m.in. śpiewała w Kołobrzegu i Skórczu. W 2006 r. została najmłodszą laureatką nagrody burmistrza Miasta Zambrowa - Złotego Żubra w kategorii Twórczość i Upowszechnianie Kultury.

Mama Sylwii - Grażyna Garczarek chciałaby stworzyć dla swojej córki pokój marzeń, który byłby przystosowany do jej potrzeb. W pomieszczeniu znajdowałaby się zabudowa pod wymiar z półkami na trofea artystyczne Sylwii. Ważnym elementem pokoju byłoby łóżko na sprężynach kieszonkowych. Jest ono potrzebne ze względu na kręgosłup. W wymarzonym pokoju Sylwii byłby również: telewizor wiszący, przesuwna szafa, biurko i jakiś stolik.

- „Wychowuję ją sama, ale nie mam świadczenia na niepełnosprawną osobę, ponieważ mam emeryturę w wysokości 880 zł. Szczęście w nieszczęściu, że Sylwia ma rentę rodzinną po tacie. (…) Będę wdzięczna za każdą złotówkę, którą mi Państwo podarujecie. Sama sobie nie poradzę, niestety. Dzięki Waszej pomocy uda mi się, taką mam wielką nadzieję, zrobić Sylwii pokój marzeń.” - mówi Grażyna Garczarek.

Chcąc wspomóc mamę Sylwii w remoncie jej pokoju można wpłacić darowiznę w ramach prowadzonej zbiórki na pomagam.pl.

Przypominamy, że Sylwia jest podopieczną fundacji AVALON. Podczas trwającej kampanii podatkowej można przekazać na nią 1% swojego podatku. Wystarczy w oświadczeniu o uzyskanych dochodach za rok 2017 składanym w urzędzie skarbowym, w rubryce przeznaczonej do wskazania organizacji pożytku publicznego, wpisać KRS 0000270809 – Fundacja AVALON – cel szczegółowy: „Paszkiewicz-Garczarek, 2288”. Nic więcej robić nie trzeba. Urząd skarbowy przekaże w naszym imieniu niezbędne środki na konto wskazanej przez nas organizacji. 

Warto dodać, że fundacja AVALON udostępniła usługę charytatywnego sms-a. Wysyłając sms-a o treści POMOC 2288 pod nr 75165 możecie dodatkowo pomóc Sylwii. Koszt to 6,15 zł brutto, z czego dla podopiecznej przekazane jest 5 złotych. 

Pomóżmy pani Grażynie zebrać fundusze na remont pokoju Sylwii! Liczy się każda złotówka!

Osoby, które chciałyby wspomóc Sylwię dodatkową dobrowolną wpłatą, mogą dokonać darowizny przelewając pieniądze na konto fundacji:

FUNDACJA AVALON
nr konta: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001
tytułem: Paszkiewicz-Garczarek, 2288 


BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: