REKLAMA:

Młody pomocnik trafił do Olimpii. Występował m.in. w Borussii Dortmund

sport
05.02.2018 r., godz. 15.30
20-letni pomocnik Mateusz Ostaszewski został nowym zawodnikiem Olimpii Zambrów. To pierwszy oficjalnie potwierdzony transfer do Olimpii tej zimy. Nowy nabytek biało-niebieskich swego czasu występował nawet w juniorach... Borussii Dortmund.

Mateusz Ostaszewski jest wychowankiem Jagiellonii Białystok. Sezon 2014/2015 spędził w juniorskim zespole Borussii Dortmund, skąd jednak wrócił do Białegostoku. W rundzie jesiennej sezonu 2016/2017 został wypożyczony do Rozwoju Katowice, zaś wiosną występował w III-ligowych rezerwach Jagiellonii.

W rundzie jesiennej obecnego sezonu był natomiast zawodnikiem ligowego rywala Olimpii – Widzewa Łódź. Co prawda spędził w tym sezonie na boisku tylko 38 minut, ale dwukrotnie zdołał wpisać się na listę strzelców (w meczach z ŁKS-em 1926 Łomża i MKS-em Ełk). Występował również w starciach Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. Musiał także przez pewien czas zmagać się z urazem.

Przejście Mateusza Ostaszewskiego do Olimpii to pierwszy transfer do zambrowskiego klubu tej zimy. Przypomnijmy, że wcześniej z klubem pożegnali się: Wojciech Zalewski, Mateusz Butkiewicz, Rafał Babul i Artur Marzec.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: