REKLAMA:

Strażacy z gminy Rutki niepokonani w piłce nożnej [foto+video]

straż
04.02.2018 r., godz. 22.20
Turniej piłki nożnej OSP powiatu zambrowskiego, 04.02.2018 r.
Strażacy OSP z terenu gminy Rutki okazali się niepokonani w dzisiejszym turnieju piłki nożnej rozegranym w Zespole Szkół w Kołakach Kościelnych z okazji przypadającego w tym roku 20-lecia Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zambrowie w ramach powiatowego cyklu patriotycznego „Ku Niepodległej”.

Strażacy ochotnicy z terenu powiatu zambrowskiego rozegrali dzisiaj w sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Kołakach Kościelnych kolejny turniej z okazji 20-lecia Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zambrowie w ramach powiatowego cyklu patriotycznego „Ku Niepodległej” w związku z przypadającą w tym roku rocznicą 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W wydarzeniu, oprócz strażaków ochotników, udział wzięli m. in. Starosta Zambrowski Robert Rosiak, Wójt Gminy Kołaki Kościelne Sylwester Jaworowski, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie st. bryg. Mirosław Jasionowski, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zambrowie dh Marek Adam Komorowski oraz prezes Oddziału Gminnego ZOSP RP w Zambrowie dh Bogdan Pac, dyrektor Zespołu Szkół w Kołakach Kościelnych Henryk Rakoczy oraz prezesi gminnych OSP.

Przed rywalizacją samorządowcy i strażacy oddali cześć Polakom poległym w walkach o niepodległość naszej Ojczyzny. Po krótkim przemówieniu wójta Sylwestra Jaworowskiego przedstawiciele gmin, zarządu powiatowego ZOSP i Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu zambrowskiego zapalili znicze przed pomnikiem zlokalizowanym na cmentarzu.

Do dzisiejszych rozgrywek piłkarskich stanęły cztery drużyny Oddziałów Gminnych OSP z gmin Kołaki Kościelne, Rutki, Szumowo i Zambrów. Strażacy zagrali systemem każdy z każdym. Za rozegrane mecze zespołom były przydzielane punkty. Za wygrany pojedynek drużyna otrzymywała 3 pkt, remis – 2 pkt., natomiast porażka skutkowała 0 pkt. O miejscu na podium decydowały ilość zdobytych punktów, mecze bezpośrednie oraz różnica bramek.

Po pełnych emocji pojedynkach nie do pobicia okazała się drużyna strażaków z Oddziału Gminnego OSP Rutki, która wygrała wszystkie mecze. Na drugim miejscu, z dwoma wygranymi spotkaniami i jednym przegranym, uplasowała się grupa z Oddziału Gminnego OSP Zambrów. Oddział Gminny OSP Szumowo w dzisiejszych zmaganiach wygrał jeden mecz i zajął trzecie miejsce. Natomiast gospodarzom - strażakom z Oddziału Gminnego OSP Kołaki Kościelne nie udało się zwyciężyć żadnego spotkania, co poskutkowało czwartym miejscem.

Wyniki poszczególnych meczów:
Zambrów - Rutki 1:6
Kołaki Kościelne - Szumowo 4:7
Zambrów - Szumowo 9:6
Rutki - Kołaki Kościelne 4:2
Zambrów - Kołaki Kościelne 5:4
Rutki – Szumowo 3:1

Klasyfikacja turnieju:
I miejsce – Rutki
II miejsce – Zambrów
III miejsce – Szumowo
IV miejsce – Kołaki Kościelne

Najwięcej bramek podczas dzisiejszego turnieju zdobył zawodnik Oddziału Gminnego Związku OSP Szumowo – Mateusz Sekuła (10 goli).

Tegoroczne rozgrywki strażaków ochotników z okazji 20-lecia Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zambrowie w ramach powiatowego cyklu patriotycznego „Ku Niepodległej” zapoczątkował turniej siatkarski w Srebrnej (Strażacy OSP rywalizowali w turnieju siatkarskim [foto]). Przed nami jeszcze 2 spotkania. Najbliższe zawody odbędą się 11 marca w Starym Zakrzewie.RN


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: