REKLAMA:

Kolejna grupa nauczycieli z „Czwórki” na międzynarodowych warsztatach

edukacja
04.02.2018 r., godz. 07.00
Nauczyciele
Mimo że ferie zimowe dobiegają końca, nie wszyscy nauczyciele w tym czasie tylko wypoczywali. Dwoje z nich - Katarzyna Knapkiewicz oraz Tomasz Piórkowski aktywnie uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez European Schoolnet, organizację stworzoną przez ministerstwa edukacji z 31 krajów Unii Europejskiej.

Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Zambrowie w dniach 29-30 stycznia brali udział w warsztatach Collaborative teaching and learning with ICT tools. Oprócz wielogodzinnych ćwiczeń związanych z realizowaniem różnorodnych form współpracy w procesie nauczania i uczenia się, uczestnicy warsztatów mieli możliwość zapoznania się i korzystania z wyposażenia laboratorium (Future Classroom Lab) - obecnie chyba najnowocześniejszego laboratorium w krajach Unii Europejskiej. Wiele nowych aspektów współpracy przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii informatycznych daje niesamowite możliwości w realizacji programów nauczania, m.in. poprzez projekty międzynarodowe zarówno w ramach programu Erasmus+, jak i eTwinning.

Na wspólnej kolacji wszyscy biorący udział w szkoleniu mogli wymieniać się doświadczeniami i spostrzeżeniami nie tylko dotyczącymi warsztatów, ale także własnych placówek, projektów i szeroko rozumianej współpracy.

- „Oczywiście w trakcie integracji nie zabrakowało też dyskusji na tematy niezwiązane ze szkoleniem, tym bardziej, że uczestnikami byli nauczyciele i pracownicy dydaktyczni z wielu państw europejskich - Austrii, Belgii, Czech, Francji, Irlandii, Niemiec, Polski i Portugalii.” – relacjonują Katarzyna Knapkiewicz i Tomasz Piórkowski, nauczyciele z „Czwórki”.

Warto nadmienić, że zambrowscy nauczyciele byli jedyną parą z tej samej szkoły spośród wszystkich uczestników, co jest ewenementem w dotychczasowych szkoleniach. Wiąże się to zapewne z wielokrotnym nagradzaniem dotychczas realizowanych w SP4 projektów międzynarodowych (krajowe i międzynarodowe odznaki jakości, w tym laureaci kilku projektów).

Jak deklarują Katarzyna Knapkiewicz i Tomasz Piórkowski, nadal będą współpracować i angażować się w kontynuowanie projektów międzynarodowych.

RN


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: