REKLAMA:

Zwycięstwo FC Zambrów w meczu na szczycie [video]

artykuł sponsorowany
30.01.2018 r., godz. 12.20
Przy pełnych trybunach hali Miejskiego Gimnazjum Nr 1 w Zambrowie drużyna FC Zambrów w meczu na szczycie pokonała Żubra Drogiczyn 13:8. Tym samym zawodnicy z naszego miasta wysunęli się na prowadzenie w II lidze podlaskiej grupy Polskiej Ligi Futsalu i są jak na razie jedyną niepokonaną drużyną w tych rozgrywkach.

Niedzielny mecz w ramach II ligi podlaskiej grupy Polskiej Ligi Futsalu, pomiędzy drużyną Futsal Club Zambrów a Żubrem Drohiczyn, przyciągnął do hali Miejskiego Gimnazjum Nr 1 w Zambrowie mnóstwo kibiców. Trybuny wypełniły się szczelnie do ostatniego miejsca.

Licznie zgromadzona publiczność tego dnia oglądała na parkiecie dwie najlepsze dotychczas drugoligowe drużyny futsalowe naszego województwa, które w lidze nie poniosły żadnej porażki. To zapowiadało w Zambrowie „kawał” dobrego futbolu.

Zambrowska drużyna weszła w ten mecz znakomicie. Już po siedmiu minutach prowadziła bowiem 3:0, po dwóch bramkach Łukasza Frołowa i jednej Emila Gołaszewskiego. W dalszej części meczu goście zdołali co prawda nieco zmniejszyć straty, jednak z biegiem czasu to zawodnicy FC Zambrów powiększali swoją przewagę bramkową. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 13:8. Warto dodać, że aż sześć goli dla zambrowskiej drużyny zdobył w tym meczu najskuteczniejszy w lidze Łukasz Frołow, który łącznie, po pięciu meczach, ma już w swoim dorobku 24 trafienia.

Futsal Club Zambrów - Żubr Drohiczyn 13:8
Strzelcy bramek dla FC Zambrów: Łukasz Frołow x 6, Patryk Pasko x 2, Łukasz Wiśniewski x 2, Emil Gołaszewski, Tomasz Jastrzębski, Michał Marciniak (bramka samobójcza)
Strzelcy bramek dla Żubra Drohiczyn: Patryk Perlejewski x 3, Łukasz Borzym x 3, Dominik Zagubień, Grzegorz Sielewonowski

Dzięki niedzielnej wygranej drużyna FC Zambrów wysunęła się na prowadzenie w II podlaskiej lidze futsalu i coraz większymi krokami zbliża się do udziału w barażach o awans do 1. ligi. Z kolei Żubr Drohiczyn, po porażce z zambrowską ekipą, spadł na drugie miejsce. Warto jednak zaznaczyć, że FC Zambrów ma jeszcze jeden zaległy mecz do rozegrania.

Wyniki wszystkich spotkań 7. kolejki II PLF:
:: Urząd Miejski Krynki : Supraślanka Supraśl 9:1
:: KS Grabówka : MOKS Słoneczny Stok II Białystok 3:6
:: FC Zambrów : Żubr Drohiczyn 13:8

Poniżej przedstawiamy skrót niedzielnego meczu oraz wypowiedzi trenera FC Zambrów Kamila Rosińskiego oraz zawodnika tej drużyny Krzysztofa Mieczkowskiego.ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: