REKLAMA:

Strażacy ochotnicy ze Starego Laskowca podsumowali miniony rok

straż
22.01.2018 r., godz. 18.30
Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Laskowcu w minionym roku wyjeżdżali do akcji ratowniczych aż 90 razy. Większość wyjazdów związanych było z likwidacją miejscowych zagrożeń.

Walne Zebranie Sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Laskowcu odbyło się w minioną sobotę, 20 stycznia. Zebrani spotkali się, by podsumować działalność jednostki i podmiotów wchodzących w struktury straży za rok 2017.

W zebraniu, oprócz zarządu i członków OSP, udział wzięli także zaproszeni goście: Zastępca Komendanta PSP w Zambrowie st. bryg. Mirosław Jasionowski, Wójt Gminy Zambrów Jarosław Kos, Przewodniczący Rady Gminy Zambrów Piotr Tyszka, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Zambrowie Bogdan Pac i Komendant Gminny OSP Krzysztof Koliński.

W roku sprawozdawczym odbyło się 7 posiedzeń zarządu oraz 29 innych zebrań. Przeprowadzano pogadanki prewencyjne dla dzieci i młodzieży. Istniejące drużyny i zespoły odbyły łącznie 22 spotkania. Ponadto członkowie organizowali i angażowali się w różne uroczystości takie jak: Dzień Strażaka, festyny rodzinny połączony z wyjazdem szkoleniowym do Mrągowa, imprezy sportowe (także zawody sportowo-pożarnicze). Największą tegoroczną imprezą OSP w Starym Laskowcu był niewątpliwe jubileusz 90-lecia działalności tejże jednostki. Relację z tego wydarzenia publikowaliśmy na łamach naszego Portalu - >>>TUTAJ<<<

W roku 2017 zastępy OSP Stary Laskowiec do akcji ratowniczych wyjeżdżały 90 razy. Na tę liczbę składają się pożary, fałszywe alarmy, wypadki i inne miejscowe zagrożenia.

W minionym roku jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Laskowcu wzbogaciła się o bardzo przydatny sprzęt ratowniczy. Wśród pozyskanych rzeczy znajdują się: samochód średni ratowniczo-gaśniczy IVECO z częściowym wyposażeniem, urządzenie do podawania piany ciężkiej, ubrania specjalne, a także aparaty powietrzne.

Strażacy z OSP w Starym Laskowcu przeprowadzili również prace porządkowe, remontowe i budowlane przy obiektach i sprzęcie. Wykonane zostały prace porządkowo-konserwacyjne przy boisku wiejskim, remont remizo-świetlicy, a także drobne naprawy sprzętu pożarniczego.

Warto dodać, że strukturach OSP Stary Laskowiec znajdują się także: Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, Zespół Ludowy „Laskowianki”, Koło Gospodyń Wiejskich. Młodzi strażacy ochotnicy brali udział w licznych zawodach sportowych oraz sportowo-pożarniczych odnosząc sukcesy. „Laskowianki” uczestniczyły w wielu wydarzeniach artystycznych, takich jak koncerty, festiwale, festyny, czy przeglądy. Członkinie KGW aktywnie angażowało się w życie społeczności lokalnej. Organizowane były spotkania integracyjne, konkursy, szkolenia.BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: