REKLAMA:

Dziś Dzień Dziadka!

świąteczne
22.01.2018 r., godz. 12.45
Wczoraj mieliśmy Dzień Babci, a dziś obchodzimy Dzień Dziadka. Nie zapomnijmy o życzeniach dla nich.

Choć zazwyczaj pozostają w cieniu babć, tego dnia wyjątkowo i bezapelacyjnie są na pierwszym miejscu. 22 stycznia w Polsce świętują Dziadkowie. W tym dniu wszystkie wnuczęta nie powinny zapomnieć o złożeniu im życzeń.

Dzień Dziadka w kalendarzu pojawił się kilka lat później niż Dzień Babci, około 30 lat temu. W tym dniu wnuczęta powinny złożyć życzenia dziadkom i podziękować za wszystko co dla nich zrobili, za ich opiekę i troskę. Najmłodsi z pewnością przygotują też laurki.

W wielu krajach niestety nie obchodzi się Dnia Dziadka. Jest za to wyznaczony jeden dzień, w którym swoje święto obchodzą obydwoje dziadkowie. I tak np. w Brazylii dziadkowie świętują w lipcu, w Meksyku - w czerwcu, we Francji – w pierwszą niedzielę marca, w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz Kanadzie - w pierwszą niedzielę października, a we Włoszech - 2 października - w dniu, kiedy obchodzone jest kościelne święto aniołów stróżów.

Z okazji Dnia Dziadka wszystkim dziadkom życzymy dużo zdrowia, miłości i zadowolenia z wnucząt oraz jak najwięcej uśmiechu na co dzień.

Przypominamy, że wczoraj z okazji Dnia Babci i Dziadka w sali widowiskowo-kinowej zambrowskiego Centrum Kultury odbyła się darmowa operetka pt. „Paryski Romans”. Relacje wraz z obszerną galerią zdjęć zamieściliśmy wieczorem na łamach naszego Portalu - >>>TUTAJ<<<

BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: