REKLAMA:

Wyjątkowe święto wyjątkowej osoby – dziś Dzień Babci!

świąteczne
21.01.2018 r., godz. 09.00
Daty 21 stycznia nie można przegapić - dziś Dzień Babci! To najlepsza okazja w roku, aby powiedzieć naszym babciom, jak bardzo je kochamy i podziękować za wszystko, co dla nas robiły.

Dziś, 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci. Z tej okazji wszystkim babciom życzymy dużo zdrowia oraz jak najwięcej uśmiechu, zadowolenia z wnucząt i dużo miłości.

Geneza tego dnia w Polsce wiąże się z pomysłem, jaki pojawił się w tygodniku „Kobieta i życie” w 1964 roku. Rok później do świętowania Dnia Babci zachęcał Express Poznański. 1966 roku Express Wieczorny ogłosił, że 21 stycznia w Polsce jest Dniem Babci.

W tym samym dniu swoje święto obchodzą również babcie w Bułgarii i Brazylii, natomiast w Hiszpanii – 26 lipca. We Francji jest to święto ruchome i przypada na pierwszą niedzielę marca. Tradycja obchodzenia Dnia Babci oraz Dnia Dziadka znana jest również w innych krajach, między innymi Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Z kolei w Japonii celebruje się Dzień Szacunku Dla Starszych, przypadający 14 września. Jest on uznany za święto narodowe, wolne od pracy.

W związku z dzisiejszym świętem naszym najmłodszym Czytelnikom przypominamy, aby swoim babciom złożyć dziś życzenia. Najlepszym prezentem będzie uśmiech i laurka. Jutro natomiast – święto dziadków.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: