REKLAMA:

Promocja kolejnej książki Anety Zamojskiej w Zambrowie [foto]

kultura
18.01.2018 r., godz. 17.45
Promocja kolejnej książki Anety Zamojskiej w Zambrowie
Autorka książki "Uśmiech J." Aneta Zamojska była bohaterką spotkania autorskiego zorganizowanego w kawiarni Cafe Muza Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie.

Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie zorganizowała spotkanie autorskie z Anetą Zamojską, która promowała swoją najnowszą książkę pt. „Uśmiech J.”. Pisarka, w kameralnym gronie, opowiadała o niej wczoraj wieczorem w kawiarni Cafe Muza w budynku Centrum Kultury w Zambrowie.

„Uśmiech J.” to książka niepokojąca, zanurzona w odmętach życia, przenikająca autentyzmem, pełna zaskakujących zwrotów wydarzeń, niedopowiedzeń i tajemnic, angażująca czytelnika do ostatniej strony. Jak mówiła wczoraj sama autorka, książka często wywołuje w osobach czytających ją wiele emocji. Ona sama, za każdym razem, gdy bierze ją do ręki i zaczyna zanurzać się w tekście, nie może powstrzymać się od łez, zużywając przy tym, jak podkreślała, dziesiątki chusteczek.

- „Aneta Zamojska udowadnia, że powieść dla kobiet nie musi ociekać lukrem. W historii bohaterki przeglądamy się jak w lustrze, odnajdujemy odpryski własnych przemyśleń i doznań, własnych traum i życiowych zakrętów. Razem z nią pogrążamy się w depresji, spadamy na dno rozpaczy, rozpamiętujemy klęski, dokonujemy rachunku zysków i strat, i gnani impulsem, silniejszym niż pragnienie śmierci, wciąż z nową energią i nadzieją zrywamy się do życia, wracamy na wyżłobione przez los koleiny trwania, nie zatracając się bez reszty w żałobie, rozgoryczeniu i żalu (...) Autorka niczego nie rozstrzyga, nie stawia kropki nad „i”. Otwarte zakończenie pozwala czytelnikom snuć własną wersję wydarzeń.” - tak książkę „Uśmiech J.” opisuje pracownik Filii MBP w Zambrowie Jolanta Chrostowska-Sufa, która jako pierwsza miała okazję ją zrecenzować.

Warto dodać, że było to już kolejne spotkanie autorskie zorganizowane w naszym mieście z Anetą Zamojską. W październiku ubiegłego roku w Filii MBP promowała ona swoją inną książkę - „Sekundy do szczęścia”.

Aneta Zamojska jest trenerką rozwoju osobistego, Mistrzem Praktyk NLP, nauczycielem akademickim i dziennikarką. Jej pasją jest wspieranie innych w rozwoju. Z wykształcenia jest polonistką, absolwentką studiów podyplomowych: „Psychologia zarządzania w gospodarce” na Uniwersytecie Wrocławskim oraz „Audyt wewnętrzny w teorii i praktyce. Audyt funduszy unijnych”. Obecnie jest kierowniczką Szkoły Artystycznej.

Prywatnie Aneta Zamojska to szczęśliwa żona, mama dwójki dzieci oraz miłośniczka wycieczek rowerowych po mazurskich bezdrożach. Osiągnęła ponadto kilka znaczących sukcesów. Była m.in. nominowana do nagrody głównej w ogólnopolskim konkursie dziennikarstwa obywatelskiego „Dziennikarz z naszych stron” Fundacji Stefana Batorego – w kategorii dziennikarstwo prasowe (2000 r.). Zajęła także I miejsce w kategorii TV za najlepszy materiał telewizyjny w konkursie dla dziennikarzy „Nie przegap zmian na Wschodzie”.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: