REKLAMA:

„Pocztówka z Turcji” - do wygrania podwójna wejściówka

konkursy
09.01.2018 r., godz. 14.15
Zapraszamy wszystkich melomanów na koncert Filharmonii Kameralnej w Łomży. Dla naszych czytelników mamy podwójny bilet na to wydarzenie.

„Pocztówka z Turcji” to tytuł koncertu, jaki zaplanowano na najbliższy czwartek, 11 stycznia w Muzeum Diecezjalnym przy ul. Giełczyńskiej 2A w Łomży. Początek o godz. 18.30. 

Przed zgromadzoną publicznością wystąpią Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, Ertug Korkmaz (Turcja) – dyrygent i Ezgi Irmak (Turcja) – altówka. W programie m.in. F. Schubert, U.C. Erkin, F. Bridge.

Ertug Korkmaz - w Turcji ukończył wydziały dyrygentury w klasie prof. Gurera Aykala i wydział kompozycji. Studia kontynuował w Guildhall School of Music and Drama (Londyn) w klasach prof. Alfreda Niemana, Georga Nicholsona i Alana Haseldine’a. W Anglii miał również szansę studiować muzykę współczesną pod kierunkiem Wernera Henze, Karlheinza Stockhausena i Petera Maxwella Daviesa. Występował w Turcji oraz na całym świecie: w Japonii, we Włoszech, Francji, w Belgii, Portugalii, Hiszpanii, Szwajcarii, Danii, Niemczech, Polsce, Brazylii, Argentynie, Meksyku, Rosji, Wenezueli, USA. Prowadził również liczne masterclassy jako dyrygent i kompozytor. W 2001 roku dyrygując Royal Philharmonic Orchestra nagrał w Londynie swój poemat symfoniczny “SHADES - AND”, który następnie został wykonany przez Leningrad Philharmonic Orchestra. W 2003 roku założył wydział instrumentalny oraz orkiestrę na Baskent University i został wybrany tureckim delegatem IRC (International Music Council, UNESCO). W 2005 roku dyrygował koncertem otwierającym IV. Saint Petersburg International Piano Festival, który miał miejsce w Saint Petersburg Philharmonic Hall. Współpracował z wieloma znakomitymi artystami, m.in. Rocco Filippini, Salvatore Accardo, Gustav Rivinius, Martin Berkowski, Gülsin Onay, Cihat Askin, Alexander Rudin. Ertug Korkmaz jest obecnie dyrektorem artystycznym i pierwszym dyrygentem Orchestra Academic Baskent. Jego kompozycje obejmują cztery poematy symfoniczne, dwie symfonie: Rain Forest (deszczowy las) oraz Enuma Elish (sumerski mit stworzenia), koncert gitarowy i sonatę (światowa premiera z Manchester Camerata) oraz miniatury chóralne oraz instrumentalne.

Ezgi Irmak – studiowała w klasie altówki prof. Cetina Aydara na Dokuz Eylul State Conservatory oraz na State Artist Rusen Gunes. Obecnie kontynuuje naukę na studiach podyplomowych. W 2002 roku została zaproszona na International Youth Symphony Orchestra w Bremen (Niemcy) jako prowadząca grupę altówek. W tym samym roku została zaproszona jako koncertmistrz altówek przez Anatholian Youth Symphonic Orchestra, z którą zagrała wiele koncertów na festiwalach w Turcji oraz poza jej granicami. Jest również uznaną kameralistką, koncertując z wieloma zespołami w Turcji. Jako solistka debiutowała z Concerto Barocco Chamber Orchestra wykonując koncert na altówkę J.S. Bacha odnosząc wielki sukces. W 2015 roku wystąpiła jako solistka na the Bellagio International Music Festival w Como (Włochy). Ezgi Irmak jest obecnie koncertmistrzem altówek w Orchestra Academic Baskent oraz Baskent Philharmonic Orchestra.

Konkurs dla czytelników Portalu zambrow.org

Dla jednego z naszych czytelników, który jako trzeci przyśle na e-mail naszej redakcji odpowiedź na niżej zadane pytanie, mamy podwójną wejściówkę na czwartkowy koncert Filharmonii Kameralnej w Łomży.

Chcąc wziąć udział w konkursie i zawalczyć o darmową wejściówkę, wystarczy wysłać na adres  redakcja@zambrow.org list e-mail o temacie „Koncert – Konkurs”, w treści wpisując prawidłową odpowiedź na pytanie:

Jaką orkiestrą dyrygował Ertug Kokmaz nagrywając swój poemat symfoniczny „SHADES-AND” ?

W mailu, oprócz odpowiedzi, należy podać swoje imię, nazwisko i numer telefonu kontaktowego. Podwójny bilet wygra osoba, która jako trzecia przyśle do nas prawidłową odpowiedź. Liczy się czas wpływu listu e-mail na nasz serwer.

Na odpowiedzi czekamy do środy, 10 stycznia do godz. 15.00.


BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: