REKLAMA:

Noworoczny prezent dla zambrowskiej straży [foto]

straż
04.01.2018 r., godz. 14.40
Mowa o nowej kamerze termowizyjnej, która pozwoli podczas akcji na szybkie i bezpieczne przeprowadzenie rozpoznania i podjęcie skutecznych działań ratowniczych.

Od nowego roku strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie podczas działań ratowniczo-gaśniczych mogą korzystać z nowej kamery termowizyjnej FLIR K55. Nowe urządzenie, którego brakowało zambrowskiej jednostce, pozwoli na szybkie i bezpieczne przeprowadzenie rozpoznania i podjęcie skutecznych działań ratowniczych podczas wielu akcji.

Dzięki kamerze strażacy będą mogli bezpiecznie poruszać się po zadymionych pomieszczeniach i rozpoznawać przedmioty o zwiększonej temperaturze w stosunku do otoczenia. Pozwoli to na szybsze odnalezienie ogniska pożaru i skuteczniejsze prowadzenie działań gaśniczych. Kamera umożliwia również odnalezienie osób poszkodowanych, które znajdują się w zadymionych ciemnych pomieszczeniach objętych pożarem – dla nich każda minuta jest bezcenna. Sprzęt ten ułatwia również poszukiwanie osób, które zaginęły w lesie lub zostały przysypane gruzem podczas katastrofy budowlanej.

- „To uniwersalne narzędzie ratownicze o wielorakich zastosowaniach jest jednocześnie bardzo odporne na prace w trudnych warunkach, takich jak wysoka i niska temperatura, upadek z wysokości lub wibracje.” - podkreśla st.bryg. Mirosław Jasionowski, zastępca komendanta PSP w Zambrowie.

Kamera została zakupiona dzięki środkom finansowym przekazanym przez samorząd miejski Zambrowa. Jej koszt wyniósł ponad 26 tys. zł. Ponadto z funduszy otrzymanych od Miasta, straż doposażyła o nowy zestaw komputerowy Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Zambrowie (4 tys. zł).


BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: