REKLAMA:

Przekaż 1% podatku na rzecz 27-letniego Łukasza

społeczeństwo
04.01.2018 r., godz. 09.50
28-letni Łukasz Grodzki czeka na pomoc. Warto przekazać 1% podatku na jego rehabilitację.

Rozpoczyna się kampania podatkowa za 2017 r. Każdy z nas w najbliższym czasie będzie decydował, na rzecz jakiej organizacji pożytku publicznego chce przekazać w zeznaniu rocznym 1% swojego podatku. W ramach cyklu artykułów „Przekaż 1% podatku” prezentujemy osoby i instytucje z Zambrowa, na rzecz których można przekazywać część swojego podatku.

Łukasz Grodzki ma 28 lat. W lipcu 2012 roku uległ wypadkowi na quadzie. Jego kręgosłup doznał złamania w odcinku piersiowo-lędźwiowym, w związku z czym jest sparaliżowany od pasa w dół. Przez ten czas ciągle walczy z niedogodnościami oraz z przeciwnościami losu. Jego wola walki sprawiła, że się nie poddał. Stara się być jak najbardziej samodzielny.

- „Codziennie pokonuję przeszkody wynikające z moich ograniczeń w funkcjonowaniu oraz z konieczności poruszania się na wózku. Rehabilitacja, sprzęt potrzebny do różnego rodzaju ćwiczeń oraz likwidacja barier architektonicznych nie są tanie, więc muszę szukać pomocy u ludzi dobrego serca.” - mówi Łukasz Grodzki.

Łukasz jest podopiecznym Fundacji Avalon. Chcąc przekazać 1% swojego podatku na rzecz 26-letniego Łukasza, wystarczy w oświadczeniu o uzyskanych dochodach za rok 2017 składanym w urzędzie skarbowym, w rubryce przeznaczonej do wskazania organizacji pożytku publicznego wpisać KRS 0000270809, z dopiskiem cel szczegółowy: Grodzki, 2812. Nic więcej robić nie trzeba. Urząd skarbowy przekaże w naszym imieniu niezbędne środki na konto wskazanej przez nas organizacji.

Fundacja AVALON otworzyła także numer specjalny, dzięki czemu jej podopieczni mogą otrzymywać darowizny w formie SMSów charytatywnych. Chcąc w ten sposób pomóc Łukaszowi, wystarczy wysłać SMS pod numer 75165 w treści wpisując słowo POMOC 2812. Koszt SMS-a to 6,15 zł brutto, z czego 5 zł stanowi darowizna na rzecz Łukasza.Jeżeli jesteś z Zambrowa lub powiatu zambrowskiego i w rodzinie masz chorą osobę, która jest podopieczną fundacji mającej status organizacji pożytku publicznego i można na rehabilitację tej osoby przekazywać 1% podatku w ramach kampanii PIT, zgłoś się do redakcji Portalu Zambrow.org (osobiście, telefonicznie lub wysyłając e-mail). Nie odmówimy żadnej potrzebującej osobie ani organizacji.

W kolejnych artykułach z cyklu „Przekaż 1% podatku” będziemy prezentować stowarzyszenia i prywatne osoby potrzebujące pomocy z Zambrowa i powiatu zambrowskiego, na rzecz których można przekazywać część swojego podatku. Warto poznać potrzeby lokalne i wesprzeć tych, którzy żyją blisko nas.
BD


 
Załączniki
 Pobierz załącznik
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: