REKLAMA:

Interpelacje radnych: przedsiębiorcy z ul. Kościuszki zostaną zwolnieni z podatku od nieruchomości?

interpelacje radnych
02.01.2018 r., godz. 12.30
Dziś w ramach cyklu "Interpelacje radnych" zamieszczamy wniosek radnego miejskiego Jacka Raciborskiego, który złożył 28 grudnia w Urzędzie Miasta Zambrów. Pismo dotyczy zwolnienia z podatku od nieruchomości osób prowadzących działalność przy ul. Kościuszki, która w tym roku będzie remontowana.

Jedną z tegorocznych inwestycji miejskich będzie przebudowa ul. Kościuszki. Na ten cel Miasto zabezpieczyło w swoim budżecie 800 tys. zł. Prace remontowe mogą potrwać 4-5 miesięcy. Nie jest jeszcze wiadomo, jak w tym czasie będzie wyglądał ruch na tej ulicy. Być może uda się puścić ruch częściowo, jednak pod uwagę brane jest także całkowite wyłączenie ulicy na czas robót. Więcej na temat tej inwestycji pisaliśmy TUTAJ.

W związku z tą inwestycją radny miejski Jacek Raciborski złożył w Urzędzie Miasta Zambrów wniosek dotyczący zwolnienia z podatku od nieruchomości, na czas remontu ul. Kościuszki, osób prowadzących działalność przy drodze, która będzie remontowana. Pismo, adresowane do Rady Miasta i Burmistrza Miasta Zambrów, radny przekazał do wiadomości czytelników Zambrowskiego Portalu Internetowego www.zambrow.org.

- „W czasie remontu ulicy dochody tych osób i firm będą znacznie niższe, co będzie miało wpływ na płynność finansową osób i firm prowadzących działalność gospodarczą na ul. Kościuszki. Zwolnienie z podatku od nieruchomości osób i firm, dla których ten remont bezpośrednio przyczyni się do utraty dochodów uważam za wyraz dbania o lokalny biznes i ewentualnych inwestorów i dobrą praktykę gospodarczą.” - uzasadnia swój wniosek radny miejski Jacek Raciborski.

Wniosek radnego Raciborskiego prezentujemy poniżej oraz dołączamy do artykułu jako załącznik PDF.

Przypomnijmy, że w ramach cyklu interpelacje radnych każdy radny Miasta, Powiatu, czy którejkolwiek z gmin wiejskich (Zambrów, Kołaki, Rutki, Szumowo) może zaprezentować swoje stanowisko w różnych ważnych sprawach społecznych oraz pokazać opinii publicznej treść interpelacji, które składa jako radny w czasie sesji Rady Miasta, Powiatu, czy Gminy. Czekamy na interpelacje rzeczowe, merytoryczne, pokazujące ważny problem społeczny, który dzięki interpelacji może być rozwiązany. Nie interesują nas osobiste antypatie pomiędzy radnymi, czy ugrupowaniami politycznymi, które poza sprowokowaniem kłótni, nie pomagają w rozwiązaniu żadnych spraw społecznych.

Każdy radny, jeżeli tylko chce, aby jego wyborcy dowiedzieli się co robi i jakie inicjatywy podejmuje, może nadesłać do naszej Redakcji drogą elektroniczną lub w dowolny inny sposób (wydrukowane lub napisane odręcznie) swoje interpelacje, które następnie opublikujemy w Aktualnościach Lokalnych Zambrowskiego Portalu www.zambrow.org, w kategorii „interpelacje radnych”. Interpelacje radni miejscy, powiatowi i gminni mogą dostarczać mailowo na adres redakcja@zambrow.org, listownie lub osobiście do naszej Redakcji (Redakcja Portalu www.zambrow.org, Al. Woj. Pol. 27A lokal 7, 18-300 Zambrów).

Warunkiem opublikowania interpelacji jest czytelne podpisanie imieniem, nazwiskiem i podanie nazwy rady oraz zgoda na opublikowanie interpelacji z zastrzeżeniem, że odpowiedzialność za treść dostarczanych i publikowanych interpelacji spoczywa na radnym. Najlepiej aby interpelacja miała formę pisma, które już zostało złożone w biurze rady lub sekretariacie urzędu, z pieczątką potwierdzającą złożenie pisma.


BD


 
Załączniki
 Pobierz załącznik
 Pobierz załącznik
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: