REKLAMA:

Sukces uczennic z gminy Szumowo [foto]

edukacja
28.12.2017 r., godz. 14.45
Gabriela Wyszomierska ze Szkoły Podstawowej w Srebrnej wygrała konkurs na kalendarz adwentowy organizowany przesz Zespół Szkół CKR w Starym Lubiejewie. Wśród wyróżnionych znalazła się uczennica szumowskiej szkoły podstawowej - Amelia Komor.

Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród uczestnikom konkursu na najpiękniejszy kalendarz adwentowy „Der schönste Adventskalender” odbył się 20 grudnia w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie. Organizatorkami konkursu, adresowanego do uczniów klas siódmych szkół podstawowych były nauczycielki języka niemieckiego tejże szkoły - Małgorzata Sówka oraz Maryla Król-Jankowska.

Celem konkursu było zmotywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego na początku ich przygody z tym językiem. Rezultat przeszedł najśmielsze oczekiwania organizatorek. Do konkursu pt. „Der schönste Adventskalender” wpłynęły 53 prace wykonane przez 71 siódmoklasistów z 16 szkół podstawowych. Wśród nich znalazły się prace uczniów ze Szkoły Podstawowej w Srebrnej oraz Zespołu Szkół w Szumowie.

- „Mamy nadzieję, że chociaż trochę udało się rozbudzić zainteresowanie młodzieży krajami obszaru niemiecko-językowego, ich kulturą i tradycjami.” - mówią organizatorki konkursu.

Komisja konkursowa miała trudny orzech do zgryzienia. Na wyłonienie zwycięzców trzeba było czekać dwa dni. W rezultacie nagrodzono najlepszą trójkę oraz wyróżniono 17 uczniów. Warto w tym miejscu podkreślić, że pierwsze miejsce w konkursie zajęła Gabriela Wyszomierska - uczennica Szkoły Podstawowej w Srebrnej, natomiast wśród wyróżnionych znalazła się Amelia Komor z Zespołu Szkół w Szumowie.

Dziewczętom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w życiu szkolnym i prywatnym.

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: