REKLAMA:

Większość radnych powiatowych przeciwnych zmianom nazw dekomunizowanych ulic w Zambrowie i Szumowie

samorząd
22.12.2017 r., godz. 14.15
Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Zambrowskiego radni większością głosów uchwalili stanowisko Rady Powiatu Zambrowskiego dotyczące zmiany nazwy ul. Podedwornego w Zambrowie oraz w Szumowie.

Rada Powiatu Zambrowskiego nie zgadza się z pomysłem zmiany nazwy ulic Podedwornego w Zambrowie i w Szumowie. W związku z tym zaapelowała do Wojewody Podlaskiego, aby przed podjęciem ostatecznej decyzji w tej sprawie wziął pod uwagę zasługi tej osoby dla rozwoju Powiatu Zambrowskiego.

- „Bolesław Podedworny wniósł bardzo dużo na rzecz Ziemi Zambrowskiej. Nie dotarły do nas żadne informacje, żeby on uczynił coś złego nawet dla indywidualnego człowieka.” - mówił podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Zambrowskiego Starosta Zambrowski Robert Maciej Rosiak.

Nie wszyscy radni powiatowi optowali jednak za przyjęciem takiego stanowiska. Swój sprzeciw wyraził radny PiS Andrzej Mioduszewski.

- „Jeżeli chodzi o tego pana, to wokół niego jest wiele mitów, ile on tu pomógł w Zambrowie, przy zakładach bawełnianych. Jest praca doktorska, która mówi zupełnie coś innego, więc dajmy się na spokój.” - mówił Andrzej Mioduszewski.

- „To nie jest nasza sprawa. To jest sprawa wojewody i rady miasta. Z tego co wiem, to wojewoda przysłał pismo do burmistrza, aby wszczął procedurę i pomyślał nad zmianą tej nazwy.” - mówił z kolei radny Zbigniew Jach.

Ostatecznie za przyjęciem stanowiska dotyczącego zmiany nazwy ul. Podedwornego w Zambrowie oraz w Szumowie było ośmiu radnych, czterech było przeciw, a jeden wstrzymał się od głosu. Co ciekawe, radny Andrzej Mioduszewski w ogóle nie wziął udziału w tym głosowaniu.

Poniżej przedstawiamy uchwalony na ostatniej sesji dokument, będący oficjalnym stanowiskiem Rady Powiatu Zambrowskiego.ŁC


 
Załączniki
 Pobierz załącznik
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: