REKLAMA:

Renowacja kanalizacji w centrum miasta. Uwaga na utrudnienia w ruchu! [foto]

inwestycje
20.12.2017 r., godz. 19.30
Od dwóch tygodni na ulicy Milenijnej prowadzone są prace związane z renowacją kanalizacji sanitarnej. Kierowcy co najmniej do końca roku muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu na tej ulicy.

Zambrowskie Ciepłownictwo i Wodociągi od dwóch tygodni prowadzi prace na ulicy Milenijnej w Zambrowie. Związane są one z renowacją dotychczasowej kanalizacji sanitarnej.

- „Inwestycja polega na renowacji kanalizacji sanitarnej metodą tzw. bezwykopową. Nazywa się ona tak, ponieważ nie polega ona na odkrywkowej wymianie rur na nowe, tylko na przeciskaniu nowych rur bez konieczności rozkopywania całej nawierzchni. Wykopy wykonywane są jedynie punktowo.” - powiedział nam Waldemar Gawkowski, prezes Zambrowskiego Ciepłownictwa i Wodociągów sp. z o.o.

Prezes ZCiW informuje, że jeżeli nie wystąpią nieprzewidziane prace dodatkowe, to inwestycja powinna zakończyć się do końca grudnia. Termin ten może się jednak przesunąć o kilka dni 2018 roku. Warto dodać, że w czasie trwania robót na ulicy Milenijnej występują utrudnienia w ruchu. W miejscu inwestycji można poruszać się tylko jednym pasem ruchu. Ponadto wprowadzono ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Jak udało nam się dowiedzieć, prowadzone roboty wykonywane są w ramach kontraktu obejmującego renowację kanalizacji w Zambrowie na rok 2017. Wykonawcą zadania jest warszawska firma Per Aarsleff. Oprócz wspomnianej ul. Milenijnej wcześniej remont kanalizacji prowadzony była na kilku odcinkach alei Wojska Polskiego. Wówczas wykonywana była ona metodą tzw. rękawem.

Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniesie Zambrowskie Ciepłownictwo i Wodociągi ponad 600 tys. zł.

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: