REKLAMA:

Uroczysta wieczerza wigilijna w Domu Dziecka [foto]

świąteczne
20.12.2017 r., godz. 18.30
Uroczysta wieczerza wigilijna w Domu Dziecka, 20.12.2017 r.
Jasełka, życzenia świąteczne, łamanie się opłatkiem i wspólna wieczerza wigilijna. Tak wyglądało przedświąteczne spotkanie w zambrowskim domu dziecka.

Jak co roku, przed świętami Bożego Narodzenia odbyła się bardzo uroczysta wieczerza wigilijna z udziałem całej społeczności Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Zambrowie i wielu dostojnych gości. W tym roku podopiecznych domu dziecka obecnością zaszczycili: ks. biskup Tadeusz Bronakowski, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski, lokalne władze samorządowe, księża z parafii pod wezwaniem św. Józefa Rzemieślnika w Zambrowie, sponsorzy, darczyńcy i przyjaciele, którzy wspomagają zespół placówek od kilku lat.

Pierwszym punktem dzisiejszej uroczystości były jasełka. Podopieczni Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych zaprezentowali historię rodziny, która podczas wieczerzy wigilijnej oczekiwała na przybycie specjalnego gościa – Jezusa Chrystusa. Niestety gospodarze nie rozpoznali postaci Syna Bożego w osobach potrzebujących, które chciały dosiąść się do stołu przy pozostawionym pustym miejscu.

Po krótkim przedstawieniu głos zabrali zaproszeni goście składając życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

-„Z całego serca dziękuję naszym artystom, że przypomnieli, co tak naprawdę jest istotą tego Bożego Narodzenia i co tak naprawdę jest ważne podczas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Podczas tego programu padło takie stwierdzenie, że trzeba pójść do spowiedzi, że trzeba pojednać się z Panem Bogiem i z drugim człowiekiem, bo to właśnie jest istota świąt Bożego Narodzenia. Papież Benedykt XVI kiedyś tak bardzo ostrzegał nas wszystkich, abyśmy uważali żeby dzieciątko Jezus nie zastało nas świętujących bez Niego. Podczas tego pięknego programu padły również stwierdzenia, które doskonale znamy, a których przypomnienie w tym czasie powoduje, że trochę nam serce staje się bardziej czułe i miękkie.” - mówił Biskup Pomocniczy Diecezji Łomżyńskiej ks. Tadeusz Bronakowski.

Po części artystycznej wszyscy zgromadzeni dzieląc się opłatkiem składali sobie życzenia. Kulminacją wieczoru była wspólna wieczerza wigilijna i wizyta św. Mikołaja, który dzięki sponsorom obdarował dzieci prezentami. 

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: