REKLAMA:

Bożonarodzeniowa sztuka w Rutkach [foto]

świąteczne
20.12.2017 r., godz. 15.00
Młodzi aktorzy z grupy działającej przy Domu Kultury w Rutkach-Kossakach wystawili jasełka. Była to świetna okazja dla mieszkańców gminy Rutki do wspólnego, przedświątecznego spotkania.

Boże Narodzenie to cudowny czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach oraz waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, w minioną niedzielę, 17 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Rutkach-Kossakach odbyły się jasełka w wykonaniu grupy teatralnej AWANGARDA.

W przedstawieniu udział wzięli: Mikołaj Buczyński (narrator), Dominik Rakowski (Archanioł Michał), Rafał Bujno (Archanioł Rafał), Patryk Buczyński (Aniołek), Cezary Kulesza (Rokita), Nikoleta Fedorowska (Diabeł Boruta), Olga Banach (Lucyfer i Król Kacper), Karol Mioduszewski (Pasterz Kuba), Kamil Urbański (Pasterz Maciek), Dominika Duchnowska (Herod), Zuzanna Koźluk (Śmierć), Beata Grodzka (Diabeł Azazel), Kinga Rakowska (Król Melchior), Natalia Faszczewska (Król Baltazar), Zosia Rakowska (Maryja), Mateusz Surowik (Józef). Reżyserem jasełek była opiekunka grupy Regina Bujno.

Bożonarodzeniowa sztuka spotkała się z dużym entuzjazmem licznie zgromadzonej widowni. Świadczyły o tym gromkie brawa na zakończanie przedstawienia.

Warto dodać, że wydarzenie kulturalne było częścią projektu „ Artystyczne wizje – czyli zabawy dzieci i młodzieży ze sztuką”, sfinansowane ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Lokalnej Grupy Działania Brama na bagna w Zambrowie i Dom Kultury w Rutkach-Kossakach.

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: