REKLAMA:

Świątecznie w „Akademii Malucha” [foto]

świąteczne
20.12.2017 r., godz. 12.15
Świątecznie w „Akademii Malucha”
Jasełka, wspólne łamanie się opłatkiem i życzenia. Tak kultywują tradycję najmłodsi w Miejskim Przedszkolu Nr 1 w Zambrowie.

Wraz ze świętami odżywają nasze piękne polskie tradycje. Świąteczne obyczaje przekazywane z pokolenia na pokolenie wzbogacają nasze codzienne życie. Szczególnie dla najmłodszych stanowi to wartość nieprzemijającą. Dlatego do tradycji Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Zambrowie na stałe wpisały się spotkania przedszkolaków i ich bliskich z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Z tej okazji dziś w „Akademii Malucha” zostały wystawione jasełka. Aktorami były 6-latki, które do występu przygotowywały się pod okiem Krystyny Kuleszy, Krystyny Ferenc i Justyny Przeździeckiej.

Świąteczne przedstawienie miało tradycyjną formę. Dzieci w pięknych strojach wcieliły się w postacie Świętej Rodziny, aniołów, pastuszków oraz trzech króli. Uroku występom dodało wspólne śpiewanie kolęd.

Występy 6-letnich kolegów i koleżanek podziwiali wychowankowie wszystkich grup. W uroczystości udział wzięli również zaproszeni goście, wśród których był proboszcz parafii pw. Ducha Świętego ks. kan. Jarosław Olszewski. Na zakończenie ksiądz proboszcz pobłogosławił wszystkich i podziękował za piękny występ. Wszyscy podzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia.

Warto zaznaczyć, że od wczoraj Przedszkolna Rada Rodziców wraz z całą społecznością MP1 zorganizowała Świąteczny Kiermasz Słodkości, który potrwa do 22 grudnia. Pozyskane z kiermaszu środki wspomogą przedszkolny fundusz Rady Rodziców.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: