REKLAMA:

Wigilijne spotkanie w OSP Rutki [foto]

świąteczne
19.12.2017 r., godz. 15.20
Wigilijne spotkanie w OSP Rutki, dn. 16.12.2017 r., fot. Małgorzata Godlewska
Strażacy ochotnicy z OSP w Rutkach-Kossakach wzięli udział w spotkaniu wigilijnym. Był to czas podsumowań i wspomnień kończącego się roku.

Spotkanie opłatkowe strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rutkach-Kossakach odbyło się w minioną sobotę, 16 grudnia w tamtejszej remizie. Oprócz ochotników w uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście m.in.: Przewodniczący Rady Gminy Rutki Andrzej Staniszewski, Wójt Gminy Rutki Teresa Grodzka, radni powiatowi Krzysztof Czajkowski i Andrzej Mioduszewski, a także przedstawiciele Komendy Powiatowej PSP w Zambrowie – komendant bryg. Maciej Krajewski oraz kwatermistrz asp. szt. Marek Chmielewski.

- „Spotkanie Wigilijne było dla nas wszystkich okazją do delikatnego podsumowania tego, co wydarzyło się w kończącym się roku oraz rozmowach o przyszłości, która jak wierzymy dzięki Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej, jawi się w jasnych kolorach. Przed wieczerzą zebrani mogli obejrzeć prezentację zdjęć z ostatniej mikołajkowej wycieczki do Warszawy, którą współorganizowaliśmy z druhem Tomaszem Gołaszewskim.” - relacjonuje komendant gminny OSP w Rutkach-Kossakach Kamil Zalewski.

Kulminacyjnym punktem wigilijnego spotkania strażaków ochotników było przełamanie się opłatkiem oraz składanie życzeń. Następnie wszyscy spotkali się przy stole na małym poczęstunku.

Warto dodać, że podczas spotkania doszło do nieco nieoczekiwanej sytuacji, gdyż wszyscy zgromadzeni mogli się przekonać, jak wygląda prawdziwy wyjazd straży pożarnej. O godzinie 18:41 ochotnicy z Rutek zostali zadysponowani do pożaru mieszkania w miejscowości Grądy-Woniecko. Jak się okazało na miejscu, był to fałszywy alarm, gdyż zadymienie w mieszkaniu miało zupełnie inne podłoże.
BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: