REKLAMA:

Szpital będzie miał lądowisko dla helikopterów i SOR

inwestycje
13.12.2017 r., godz. 18.40
W ramach restrukturyzacji zambrowski szpital rozbuduje Izbę Przyjęć oraz wybuduje lądowisko dla helikopterów LPR. Wszystko w celu dostosowania placówki do wymagań Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Szpital Powiatowy w Zambrowie pozyskał 6 mln zł dofinansowania z programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, z przeznaczeniem na rozbudowę izby przyjęć oraz budowę lądowiska dla helikopterów. Inwestycja ta ma uruchomić szpitalny oddział ratunkowy (tzw. SOR).

Lądowisko dla helikopterów to pilna inwestycja szpitala, która może pomóc w ratowaniu zdrowia i życia, zwłaszcza w sytuacjach, które wymagają szybkiego transportu. Planowane do utworzenia lądowisko ma powstać w obrębie posesji zambrowskiego szpitala. Pierwsze kroki zmierzające w tym kierunku zostały już nawet poczynione, bowiem przy budynku wykonano już m.in. wycinkę drzew.

Oprócz budowy lądowiska dla helikopterów, za pozyskane pieniądze Szpital Powiatowy w Zambrowie zechce doposażyć placówkę w dodatkowy sprzęt i meble. Usprawnieniem pracy szpitala będzie też zatrudnienie na stałe w SOR lekarza.

- „Zakładamy, że w przyszłym roku ruszą prace budowlane, ale też doposażeniowe w zakresie intensywnej terapii, mobilnego rentgenu, dodatkowych łóżek i stołu operacyjnego na obecnej izbie przyjęć. Myślę, że ważną sprawą dla mieszkańców jest to, że będzie na stałe lekarz na izbie przyjęć. Na pewno to usprawni pracę szpitala i będzie z korzyścią dla potencjalnych pacjentów.” - mówił podczas zeszłotygodniowej konferencji prasowej Starostwa Powiatowego prezes zambrowskiego szpitala Bogusław Dębski.

Szpital Powiatowy w Zambrowie ma też wiele planów na przyszły rok, m.in. projekt badań kolonoskopowych. W ciągu najbliższych dwóch lat w zambrowskim szpitalu zostanie zrealizowanych ok. 1000 tego typu badań.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: