REKLAMA:

Oddaj krew razem z zambrowskimi policjantami

zapowiedzi - repertuar
11.12.2017 r., godz. 13.20
Zambrowscy policjanci zachęcają mieszkańców Zambrowa i okolic do wzięcia udziału zbiórce krwi w najbliższy czwartek, 14 grudnia.

Zbiórka krwi w ramach ogólnopolskiej akcji ph. „Nasza krew – nasza Ojczyzna” odbędzie się w najbliższy czwartek, 14 grudnia przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie w godz. 9:00 – 14:00.

Krew może oddać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 65 lat. Przypominamy, że mężczyzna może przystąpić do oddania krwi nawet do 6 razy w roku, nie częściej jednak niż co 8 tygodni. Natomiast kobieta – 4 razy w roku, średnio co 12 tygodni.

Chcąc oddać krew należy posiadać przy sobie dowód osobisty lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem i nr PESEL. Przed oddaniem krwi każdy zostanie zbadany przez lekarza. Ponadto osoby, które chcą honorowo oddać krew proszone są o zjedzenie lekkiego śniadania i spożycie dużej ilość płynów. 

Pamiętajmy, że tego typu akcje są bardzo potrzebne. Krew jest ciągle niezbędna dla osób, które straciły ją w wyniku wypadku albo zabiegu operacyjnego, po oparzeniach i urazach. Potrzebują jej także pacjenci z chorobami nowotworowymi, w trakcie i po chemioterapii.

Zachęcamy naszych czytelników do udziału w tej akcji!

BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: