REKLAMA:

Zambrowscy wolontariusze obchodzili swoje święto [foto]

społeczeństwo
08.12.2017 r., godz. 19.35
Wolontariusze z zambrowskich przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich obchodzili dzisiaj Dzień Wolontariatu.

Międzynarodowy Dzień Wolontariatu to święto obchodzone corocznie 5 grudnia. Jego głównym celem jest podkreślenie rangi pracy wolontariuszy na całym świecie - ich trudu, czasu i umiejętności na rzecz rozwoju gospodarczego i społecznego. Działalność wolontariuszy obejmuje wspieranie inicjatyw pokojowych, niesienie pomocy humanitarnej i medycznej, monitorowanie przestrzegania praw człowieka oraz usługi doradcze dla sektora prywatnego i publicznego.

W Zambrowie wolontariusze swoje święto obchodzili dzisiaj, 8 grudnia. W uroczystości, która odbyła się w sali widowiskowo - kinowej Centrum Kultury w Zambrowie udział wzięli wolontariusze ze szkół podstawowych, z Miejskiego Gimnazjum Nr 1, ze szkół średnich, Starosta Zambrowski Robert Maciej Rosiak, Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski, a także sponsorzy i przyjaciele, którzy w ciągu bieżącego roku pomagali i wspierali zambrowski wolontariat.

Uroczystość rozpoczęła się od wykonania utworu „Tolerancja” Stanisława Soyki, który uważany jest za hymn zambrowskich wolontariuszy. Następnie każde koło wolontariatu miało okazję krótko się zaprezentować. Wolontariusze wspominali akcję „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”, „Pola nadziei”, „Szlachetną Paczkę”, a także „Bumerang”.

W kolejnym punkcie zambrowskich obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariatu nagrodzono najlepszych tegorocznych wolontariuszy z każdej placówki oświatowej. Ponadto organizatorzy podziękowali darczyńcom i osobom, które przyczyniły się do rozwoju wolontariatu w Zambrowie.

Ostatnim punktem dzisiejszej uroczystości było podsumowanie przygotowań do tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki, której wielki finał odbędzie się w nadchodzący weekend. Lider rejonu Zambrów/Wysokie Mazowieckie Adam Szwajkowski przypomniał, że w tym roku paczki trafią do 52 rodzin. Przekazał również dobrą wiadomość - każda z potrzebujących rodzin ma już swojego darczyńcę!

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: