REKLAMA:

„Słoiczki szczęścia” w SP4

edukacja
08.12.2017 r., godz. 14.25
„Słoiczki szczęścia” w SP4
Można siedzieć bezmyślnie przed komputerem, nudzić się i bezczynnie marnować wolny czas, ale można również robić coś pożytecznego. Wystarczy odrobina dobrych chęci i otwarcie na innych. Z takiego założenia wyszli wolontariusze z zambrowskiej „Czwórki”, którzy znaleźli świetny sposób na uśmiech najmłodszych, przebywających w szpitalach w Białymstoku i Zambrowie.

6 grudnia wolontariusze ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zambrowie, wraz z opiekunkami - Edyta Kossakowską–Wołpiuk oraz Anna Jasińską, dostarczyli „Słoiczki szczęścia” na oddział onkologiczny w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku oraz oddział dziecięcy i noworodkowy w Szpitalu Powiatowym w Zambrowie.

„Słoik szczęścia” to autorski projekt opiekunek szkolnego koła wolontariatu działającego w zambrowskiej „Czwórce”. Przez dwa tygodnie listopada chętni uczniowie z tej placówki przygotowywali słoiczki, do których wkładali swoje „serduszko”. Pomysłów było wiele: miś wykonany ręcznie przez babcię, bransoletka, pocztówka ze zdjęciem, samochodzik, laleczka, różaniec przywieziony z wakacji, a także coś słodkiego.

- „Do tej akcji przyłączyły się całe klasy, co przerosło nasze oczekiwania. Udało się zebrać aż 96 słoiczków. Nasi uczniowie mają wielkie serca!” - przekazują opiekunki szkolnego koła wolontariatu w SP4 - Anna Jasińska, Edyta Kossakowska–Wołpiuk i Aneta Komiażyk.

„Słoiczki szczęścia” dały małym wolontariuszom oraz dzieciom obdarowanym wiele radości. Przy wręczaniu były łzy szczęścia i wiary, że wszystko się uda.

Warto dodać, że dzięki uprzejmości proboszcza parafii pw. Ducha Świętego w Zambrowie zostanie odprawiona msza święta w intencji zdrowia dzieci z oddziału onkologicznego w DSK w Białymstoku. Liturgia odbędzie się 25 grudnia o godzinie 18:00. Już teraz zapraszamy wszystkie osoby chętne do wspólnej modlitwy w tym dniu.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: