REKLAMA:

Uwaga - oszuści! Podszywają się pod pracowników ZUS

wiadomości z regionu
08.12.2017 r., godz. 20.15
Pojawiły się próby oszustwa "na pracownika ZUS", który to proponuje spotkanie w sprawie dziedziczenia składek z subkonta i OFE. Prosimy o zachowanie ostrożności i ostrzeżenie zwłaszcza starszych członków rodzin.

Do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dotarły sygnały, że osoby podszywające się pod pracowników ZUS proponują spotkanie w sprawie dziedziczenia składek z subkonta i OFE. Jak informuje Katarzyna Krupicka - Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa podlaskiego, to nowy sposób oszustwa.

ZUS ostrzega: nie dzwonimy i nie odwiedzamy klientów w domach

Wszyscy zainteresowani sprawami ubezpieczeń społecznych, w tym również zasadami dziedziczenia składek, mogą skorzystać z bezpłatnych porad Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Pomoc w tym temacie jest udzielana bezpośrednio na salach obsługi lub za pośrednictwem Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS pod numerem: (22) 560 16 00.

- „Proszę pamiętać, że nasz kontakt z klientem odbywa się listownie lub w placówkach Zakładu, a także poprzez uwierzytelniony profil na Platformie Usług Elektronicznych.”- wyjaśnia Katarzyna Krupicka, Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa podlaskiego.

To nie pierwszy w tym roku przypadek próby oszustwa „na pracownika ZUS”. Prosimy o zachowanie rozsądku i daleko idącej ostrożności. Podawane podczas takich spotkań dane osobowe mogą zostać wykorzystane na niekorzyść klientów ZUS.

Jeżeli ktokolwiek ma wątpliwości, co do tożsamości osoby podającej się za pracownika ZUS, powinien skontaktować się z najbliższą placówką ZUS lub z Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS pod nr tel. 22 560 16 00.

RN


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: