REKLAMA:

CoderDojo reaktywacja!

edukacja
07.12.2017 r., godz. 12.20
CoderDojo Zambrów wznawia działalność. Organizacja non-profit, która uczy dzieci jak programować, ponownie zaprasza na bezpłatne zajęcia.

CoderDojo to ogólnoświatowa społeczność pasjonatów nowych technologii. Pierwsze polskie Dojo powstało w Zambrowie w 2013 roku. Inicjatorem i założycielem Fundacji CoderDojo Polska jest zambrowianin Kamil Sijko.

Fundacja CoderDojo Polska jest organizacją non-profit i należy do globalnej Fundacji CoderDojo. Ma na celu wspierać nowe i istniejące placówki poprzez wymianę doświadczeń, dostarczanie zasobów i narzędzi potrzebnych do realizacji wizji, by każde dziecko na świecie miało możliwość nauki korzystania z nowych technologii i nauki programowania. Jednak najlepsze w CoderDojo jest to, że jest ono całkowicie darmowe. W obecnych czasach to naprawdę rzadka cecha.

- „Dojo to po japońsku świątynia nauki. Na CoderDojo uczymy się. Nie robimy rzeczy, które przeszkadzają uczeniu się, m.in. granie w gry, oglądanie YouTube. Zajęcia CoderDojo są nieodpłatne, przewidziane dla dzieci w wieku od 8 lat.” - informują organizatorzy.

Dziecko – uczestnik Ninja na zajęcia przynosi że sobą laptop z ładowarką. Na pierwsze spotkanie osoba niepełnoletnia jest zobowiązana przyjść z rodzicem lub opiekunem prawnym w celu złożenia oświadczenia.

Co nowego w zambrowskim CoderDojo:

:: biletowanie - każdy chętny zgłasza swój udział w Dojo poprzez elektroniczny system rezerwacji,
:: każde Dojo ma konkretny temat, realizowane będą zaplanowane projekty (np. Scratch, Python), projekt maszyny do gier arcade (z Raspbery Pi), inne - uczestnik ma możliwość wyboru zajęć, którymi jest zainteresowany,
:: zapraszani będą ciekawi goście spoza Zambrowa, specjaliści z programowania, twórcy gier,
:: za systematyczny udział w zajęciach uczestnik - Ninja otrzymuje odznaki (motywowanie za rozwój),
:: za niewłaściwe zachowanie uczestnik - Ninja dostaje karę (nie dostaje biletu na kolejne zajęcia),
:: uczestnik - Ninja ma profil, na którym pisze w czym programuje, itd.,
:: rodzic uczestnika - Ninja „opłaca” zajęcia dziecka godzinami swojego czasu, tj. za udział dziecka w pięciu kolejnych spotkaniach, jest zobowiązany „odpracować”, tj. uczestniczyć w jednych zajęciach Dojo jako wolontariusz (pilnowanie porządku, przekazywanie wiedzy).

CoderDojo Zambrów szuka mentorów (młodzież gimnazjalna, licealna, studenci)

Jeśli interesujesz się technologią i programowaniem, czujesz w sobie pasję do przekazywania wiedzy dzieciom, masz wolny czas i chęci, by wspierać lokalne Dojo, nie obawiasz się trudnych, ale bardzo interesujących pytań od dzieci, dotyczących technologii, a także chcesz zachęcać dzieci do nauki programowania - dołącz do zespołu zambrowskiego Dojo!

- „Wspieramy się, pracujemy w grupach. U nas zdobędziesz doświadczenie. Uczenie innych jest najlepszą formą uczenia się. Bycie Mentorem to zazwyczaj 2-3 godziny w tygodniu spędzone na zajęciach. Co ważne, mentorzy przychodzą tylko na te zajęcia, na które mogą. Możliwe, że jeżeli ktoś będzie dopiero zaczynał, poświęci kilka dodatkowych godzin na przygotowania.” - zachęcają inicjatorzy zajęć CoderDojo w Zambrowie.

Zambrowskiemu CoderDojo przestrzeni do funkcjonowania ponownie udzielił Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie, przy ul. Wyszyńskiego 2b, do którego wszystkich chętnych - dzieci, młodzież, rodziców – zapraszamy.

Spotkania CoderDojo mają charakter cykliczny i odbywać się będą w każdą sobotę, w godzinach 13:00 – 16:00. Pierwsze zajęcia już 9 grudnia!

Zapraszamy na stronę internetową CoderDojo: coderdojo.org.pl oraz do odwiedzenia fanpage`u CoderDojo-Zambrów.

Poniżej zamieszczamy stworzony przez nas materiał video, prezentujący projekty wykonane podczas spotkań CoderDojo, które chłopcy pokazali na festiwalu w Irlandii.ŁC


 
Załączniki
 Pobierz załącznik
 Pobierz załącznik
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: