REKLAMA:

Świętowali urodziny Walta Disneya [foto]

kultura
05.12.2017 r., godz. 19.00
Urodziny Walta Disney\'a świętowano w MBP, 05.12.2017 r.
Krzyżówki, zagadki literackie, czytanie fragmentów bajek, kalambury. To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na uczestników spotkania w ramach Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek odbył się dzisiaj, 5 grudnia w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie. Organizatorami tego święta była Miejska Bibliotek Publiczna w Zambrowie oraz Szkolny Klub Wolontariatu „Serce na dłoni” działający w Miejskim Gimnazjum Nr 1.

Spotkanie zorganizowane zostało dokładnie w dzień urodzin amerykańskiego producenta filmowego, reżysera – Waltera „Walta” Disneya. Urodzony w 1901 roku Disney znany jest z założenia największej na świecie korporacji mediowej The Walt Disney Company (Disney), zajmującej się produkcją filmów animowanych. Walt Disney otrzymał honorowe Oscary za stworzenie postaci bajkowych, tj. Myszki Miki, Kaczora Donalda czy psa Pluta, a także za filmy animowane „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” oraz „Fantazja”.

- „Dzisiaj obchodzimy urodziny Walta Disneya, który jest ikoną kreskówek, bajek oraz filmów animowanych, a także twórcą kultowych postaci bajowych zakorzenionych w naszej świadomości bajkowej. W związku z tym, że dzisiaj są urodziny Disneya, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji w naszej placówce, z inicjatywy Szkolnego Klubu Wolontariatu Serce na dłoni, zorganizowaliśmy wspólną zabawę, na którą zaprosiliśmy dzieci ze swoimi rodzicami, dziadkami.” - powiedziała nam Jolanta Chrostowska-Sufa z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie.

W ramach urodzin Walta Disneya wolontariusze z „Serca na dłoni” przygotowali wiele atrakcji. Wśród nich znalazły się: krzyżówki, zagadki literackie, kalambury i inne ciekawe gry i zabawy. Ponadto odbyło się głośne czytanie fragmentów bajek oraz projekcje filmów animowanych.


BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: