REKLAMA:

"Wieczernik" zaprasza na Akatyst ku czci Bogurodzicy

zapowiedzi - repertuar
04.12.2017 r., godz. 18.00
Ksiądz dziekan Jerzy Samsel oraz wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Wieczernik" serdecznie zapraszają mieszkańców Zambrowa na śpiew Akatystu ku czci Bogurodzicy.

Akatyst składa się z 24 strof, które w greckim oryginale zaczynają się od kolejnych liter greckiego alfabetu. Strofy te to na przemian kondakiony (krótkie) i ikosy (dłuższe). Każdy kondakion kończy się refrenem "alleluja", a ikos - inkantacją "Witaj, Oblubienico dziewicza". Jak każdy akatyst, ten również jest śpiewany i słuchany na stojąco.

Zasadniczym tematem Akatystu jest udział Matki Boskiej w ziemskim życiu Chrystusa i w Jego kościele. Przeplatają się w nim teksty odnoszące się do Matki Boskiej i Jezusa. Pierwsza połowa Akatystu dotyczy narodzenia Chrystusa oraz zdarzeń z nim związanych i je poprzedzających. Druga połowa ma za przedmiot nadprzyrodzone skutki przyjścia Zbawiciela na ziemię.

W imieniu organizatorów zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie, które odbędzie się w w czwartek, 7 grudnia po mszy świętej wieczornej (o godz. 17:00) w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie. 

BD


 
Załączniki
 Pobierz załącznik
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: