REKLAMA:

XII Jesienny Zlot Harcerski w Rosochatem Kościelnem [foto]

edukacja
03.12.2017 r., godz. 22.00
XII Jesienny Zlot Harcerski w Rosochatem Kościelnem, 24.-25.11.2017 r.
Zuchy z 4 ZGZ "Leśne Skrzaty" ostatni weekend listopada spędziły w Rosochatem Kościelnem na XII Jesiennym Zlocie Harcerskim.

- „Od lat jesteśmy tam bardzo serdecznie witani przez drużynową 14 DH z Rosochatego phm. Małgorzatę Gołaszewską-Zarębę. Po zakwaterowaniu i wspólnej kolacji nasza gromada przygotowywała się do wieczornego biegu patrolowego. Wyposażeni w mapę miejscowości, latarki i oczywiście odblaski, ruszyliśmy w teren. Pogoda okazała się dla nas łaskawa. Z wielkim zaangażowaniem i chęcią wykonywaliśmy przydzielone nam zadania patrolowe.” – relacjonuje phm. Elżbieta Glińska.

Tak zuchy z 4 ZGZ „Leśne Skrzaty” rozpoczęły XII Jesienny Zlot Harcerski w Rosochatem Kościelnem, który odbył się podczas ostatniego weekendu listopada.

Po powrocie z patrolu był apel – ważny punkt każdego zlotu. Piękną gawędę podczas świeczkowiska opowiedziały harcerki z Rosochatego. Po rozwiązaniu kręgu wszyscy przygotowali się do „Festiwalu Zabawy”. Jedna z zuchenek – Majka obchodziła swoje urodziny, więc odśpiewano jej harcerskie „sto lat”. Potem wróżbom andrzejkowym i tańcom nie było końca. Około północy zuchy udały się na zasłużony odpoczynek.

Następnego dnia, w sobotę znów patrol. Każda drużyna miała 30 pytań dotyczących Rosochatego Kościelnego. Nieocenionym informatorem okazał się proboszcz miejscowej parafii. A po patrolu obiad – jak zwykle bigos z kiełbaskami.

Na zakończenie każdy z uczestników zlotu otrzymał pamiątkowy dyplom i zaproszenie na drugi rok.

- „Przyjechali po nas rodzice, którym bardzo serdecznie dziękujemy – p. Łupińskiej, p. Mierzwińskiej, p. Mierzwińskiemu, p. Jonaszowi, p. Dworakowskiemu, p. Święczkowskiemu, p. Włodkowskiemu, p. Korzeniowskiemu i p. Wądołowskiemu, p. Pogroszewskiemu i p. Orłowskiemu.” – dziękowały phm. Elżbieta Glińska i Dominika Marciniak.

RN


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: