REKLAMA:

Rodzice Eryki Kaczyńskiej dziękują podatnikom

społeczeństwo
30.11.2017 r., godz. 15.30
Rodzice 5-letniej Eryki Kaczyńskiej z Woli Zambrowskiej dziękują wszystkim darczyńcom za 1% podatku.

Eryka Kaczyńska wraz z rodzicami dziękują serdecznie wszystkim osobom, które w czasie kampanii podatkowej przekazały swój 1 % podatku na jej rehabilitację. Dzięki hojności podatników 5-letnia Eryka otrzymała 54 tys. 895 zł.

- „To już kolejny rok i kolejna okazja, by podziękować tym, którzy przekazali 1% podatku dla naszej córeczki Eryki. Brakuje nam słów, by wyrazić swoją wdzięczność za to, że jesteście, za to, że nas wspieracie i za to, że pamiętacie. Zebrane pieniądze przekażemy na przyszłe leczenie Eryki oraz rehabilitację. Z niecierpliwością czekamy na konsultację dr Shadi i dr Paley, która ma się odbyć w styczniu. Wyniki i opisy badań zostaną przedstawione doktorowi Paley na Florydzie.” – mówią Joanna i Rafał Kaczyńscy, rodzice Eryki.

Eryka Kaczyńska przyszła na świat w Szpitalu Bielańskim w Warszawie w październiku 2012 r. W szóstym miesiącu ciąży lekarze zdiagnozowali u dziecka dysplazję kostną kończyn dolnych oraz brak prawej ręki. Szanse na szczęśliwe rozwiązanie ciąży były bardzo małe. Lekarze nie dawali dziecku dużych szans na przeżycie. Eryka przyszła na świat w 39. tygodniu ciąży poprzez cesarskie cięcie. Okazała się silną, a do tego śliczną dziewczynką. Gdy się uridziła, ważyła zaledwie 1510 g i mierzyła 32 cm.

Urodziła się z wadami wrodzonymi narządów ruchu. Nie ma prawej rączki. Zdiagnozowano u niej, wrodzone zwichnięcie stawu łokciowego lewego, ze skróceniem kości łokciowej lewej. Lekarze stwierdzili ponadto wrodzony brak kości udowej i kości podudzia lewego, wrodzony niedorozwój bliższej części kości udowej ze zwichnięciem stawu biodrowego prawego. Ponadto zdiagnozowana została amelia strzałkowa z podwichnięciem w stawie kolanowym i skokowym oraz stopa płasko koślawa wrodzona prawa.

Jest szansa na to, że Eryka w przyszłości będzie chodzić. Koszt leczenia przekracza możliwości finansowe rodziny. Zbierane są pieniądze, które umożliwią sfinansowanie operacji w prywatnej klinice w Poznaniu oraz na rehabilitacje. Najważniejsze jednak jest to, że rodzice Erysi się nie poddają i otaczają córeczkę ogromną troskliwością i miłością.

Eryka jest podopieczną Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Osoby, które chciałyby wspomóc rodziców Eryki dodatkową dobrowolną wpłatą, mogą dokonać darowizny przelewając pieniądze na konto Fundacji:

FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ” 
NR KRS 0000037904
BANK BPH S.A. 
nr konta: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
tytułem: 25436 ERYKA KACZYŃSKA – DAROWIZNA NA POMOC I OCHRONĘ ZDROWIA.


BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: