REKLAMA:

VI Międzynarodowy Konkurs Fortepianowy rozpoczęty [foto]

kultura
29.11.2017 r., godz. 21.00
W Zambrowie rozpoczął się VI Międzynarodowy Konkurs Fortepianowy
Burmistrz otworzył dziś oficjalnie VI edycję Międzynarodowego Konkursu Fortepianowego. Inauguracji towarzyszył recital fortepianowy w wykonaniu Gleba Belyaeva z Łotwy.

VI Międzynarodowy Konkurs Fortepianowy, którego celem jest podnoszenie poziomu pedagogiki fortepianowej, a także popularyzacja twórczości Witolda Lutosławskiego, rozpoczął się dziś w Zambrowie.

Nielicznie zgromadzoną publiczność oraz gości przywitał i konkurs omówił dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Zambrowie Krzysztof Witkowski, natomiast oficjalnego otwarcia trzydniowych zmagań w sali widowiskowo-kinowej Centrum Kultury dokonał Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski.

- „W imieniu władz samorządowych Powiatu Zambrowskiego i Miasta Zambrów witam państwa w naszym mieście i powiecie. Witamy tych, którzy są i tych, którzy przybędą. Witamy uczestników, ich nauczycieli, pedagogów, opiekunów, rodziców i komisję konkursową. Życzymy wszystkim uczestnikom, żeby pokazali swoje wysokie umiejętności, które przełożą się na miejsca, wyróżnienia i nagrody” – powiedział Kazimierz Dąbrowski.

W tym roku do konkursu zgłosiło się łącznie 52 uczestników z kilkudziesięciu szkół muzycznych, m.in. z: Białegostoku, Konina, Krakowa, Lublina, Łańcuta, Puńska, Radomia, Siemiatycz, Włocławka, Warszawy, Ełku, Suwałk, Augustowa, Siedlec, Olsztyna, Dąbrowy Górniczej, Grajewa, Suchej Beskidzkiej, Giżycka, Wrocławia, Zambrowa, a także delegacje z Białorusi, Łotwy i Ukrainy. Konkurs przebiegać będzie w trzech grupach wiekowych: uczniowie szkół muzycznych I stopnia oraz klasa I i II szkół muzycznych drugiego stopnia.

Konkursowi towarzyszą specjalne, bezpłatne koncerty w Centrum Kultury w Zambrowie. Dzisiejszej inauguracji imprezy towarzyszył recital fortepianowy Gleba Belyaeva z Łotwy.

Jutro od rana w sali koncertowej Państwowej Szkole Muzycznej w Zambrowie odbywać się będą przesłuchania uczestników konkursu. Następnie o godz. 17:00 w Centrum Kultury w Zambrowie odbędzie drugi koncert. Przed zambrowską publicznością wystąpią Anna Wróbel (wiolonczela) i Małgorzata Marczyk (fortepian). Wstęp wolny.

Poza występami konkursowymi, dyrektor PSM Krzysztof Witkowski zaplanował dodatkową atrakcję dla wszystkich uczestników, którą będzie wycieczka i zwiedzanie dawnej siedziby Lutosławskich w Drozdowie oraz koncert laureatów w saloniku dworskim.

Niewątpliwą atrakcją dla miłośników muzyki poważnej z Zambrowa będzie koncert laureatów. Odbędzie się on w piątek, 1 grudnia w Centrum Kultury w Zambrowie zaraz po ogłoszeniu wyników konkursu, które zaplanowano o godzinie 17:00. Melomani będą mogli także wysłuchać recitalu fortepianowego prof. Mariusza Ciołko.

Organizatorem VI Międzynarodowego Konkursu Fortepianowego jest Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie. Konkurs zorganizowany jest pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Towarzystwa im. Witolda Lutosławskiego, Starosty Zambrowskiego, Burmistrza Miasta Zambrów i Wójta Gminy Zambrów.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: