REKLAMA:

Mali ratownicy w „Biedronkach” [foto]

edukacja
28.11.2017 r., godz. 11.30
Dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 4 w Zambrowie aktywnie uczestniczyły w zajęcia prowadzonych przez pielęgniarkę oraz ratownika medycznego. Dzięki temu wyjątkowemu spotkaniu przedszkolaki miały okazję zapoznać się bliżej z tematyką pierwszej pomocy.

Aktywne postawy wobec zdrowia powinny być kształtowane u dzieci od wczesnego dzieciństwa. Dlatego też w Miejskim Przedszkolu nr 4 w ramach realizacji programu „Zdrowo i bezpiecznie przez cały rok” systematycznie organizowane są ćwiczenia z udziałem pielęgniarki i ratownika medycznego.

- „Zajęcia prowadzone są z myślą o dziecku, które nie jest tylko przedmiotem zabiegów wychowawczych ale także bierze czynny w nich udział zdobywając pewne umiejętności i nawyki. Wychowankowie rozwijają też swoją wrażliwość i empatię na potrzeby innych.” - informują nauczycielki z Miejskiego Przedszkola Nr 4 w Zambrowie.

W ostatnim czasie przedszkole gościło pielęgniarkę Dorotę Chicheł oraz ratownika medycznego Daniela Rusieckiego. Celem zajęć było przygotowanie kolejnych roczników wychowanków do udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Zdobyta wiedza oraz praktyczne ćwiczenia na fantomie sprawiły, że dzieci poczuły się małymi ratownikami.

- „Naszym gościom dziękujemy za przybycie do przedszkola. Uważamy, że taka forma zajęć i współpraca ze specjalistami jest bardzo ważną częścią naszej pracy związaną z tematyką pierwszej pomocy przedmedycznej.” - podsumowują nauczycielki.


BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: