REKLAMA:

Zambrowski wikariusz ukończył kurs organizowany przez Akademię Sztuki Wojennej [foto]

religia
27.11.2017 r., godz. 17.30
23 duchownych z całej Polski uczestniczyło w kursie taktycznym dla kapelanów -
oficerów rezerwy. Wśród nich znalazł się wikariusz najmłodszej zambrowskiej parafii ks. kpt. rez. Adam Tomaszewski.


Podstawowy kurs taktyczny dla kapelanów – oficerów rezerwy odbył się w dniach 6-24 listopada w Akademii Sztuki Wojennej w Rembertowie. Wzięło w nim udział 23 kapłanów z różnych stron Polski. Wśród nich znalazł się również wikariusz parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika w Zambrowie ks. kpt. rez. Adam Tomaszewski.

W pierwszym tygodniu uczestnicy szkolenia odbyli serię wykładów z dziedziny duszpasterstwa wojskowego na misjach wojskowych oraz w parafiach wojskowych w Polsce, a także prawa i Regulaminu Ogólnego Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. W tym czasie odbyły się również zajęcia praktyczne. W pierwszy weekend szkolenia księża, podzieleni na małe grupy, udali się do parafii wojskowych, by poznać wymiar duszpasterstwa wojskowego.

Kolejnym punktem kursu były praktyczne zajęcia na poligonie. Wówczas prowadzone były ćwiczenia strzeleckie, zajęcia z udzielania pierwszej pomocy oraz musztry wojskowej. Na zakończenie drugiego tygodnia uczestnicy szkolenia udali się na pod siedlecki poligon, aby z bliska przyjrzeć się szkoleniu żołnierzy 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

W ostatnim tygodniu księża ponownie uczestniczyli w serii wykładów. Dotyczyły one duszpasterstwa wojskowego, taktyki i specyfiki działań na współczesnym polu walki, pomocy humanitarnej i obszarów działalności CIMIC, a także z zakresu ceremoniału wojskowego. Na zakończenie szkolenia kapelani udali się na zajęcia do Centrum Szkolenia Obrony przed Bronią Masowego Rażenia, które znajduje się na terenie Akademii Sztuki Wojennej.BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: