REKLAMA:

VI Przegląd Pieśni Patriotycznych rozstrzygnięty! [foto]

kultura
27.11.2017 r., godz. 15.30
Jedenaście zespołów wzięło udział w szóstej edycji Przeglądu Pieśni Patriotycznej organizowanego przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Szumowie.

VI Przegląd Pieśni Patriotycznych "Jestem Polakiem" odbył się w środę, 22 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Szumowie. Organizatorami tego wydarzenia były Warsztaty Terapii Zajęciowej w Szumowie wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Szumowie oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Srebrnej.

W tym roku na scenie GOK w Szumowie zaprezentowało się 11 zespołów. Byli to podopieczni: Środowiskowego Domu Samopomocy w Zambrowie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Długoborzu, WTZ w Bielsku Podlaskim, WTZ Stowarzyszenia „Rodzice dzieciom troski specjalnej” w Marianowie, Domu Pomocy Społecznej w Łomży, WTZ Caritas Archidiecezji Białostockiej w Mońkach, WTZ w Nowej Woli, WTZ Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Siemiatyczach, Szkoły Podstawowej Nr 46 Specjalnej w Białymstoku, Warsztat Terapii Zajęciowej Zgromadzenia Sióstr Służek NMP Niepokalanej w Szumowie. Całość rozpoczęła się od występu chóru parafialnego „Oktawa” z Szumowa.

Wykonawcy prezentowali po dwa utwory o tematyce patriotycznej. Widzowie wraz z artystami mieli okazję śpiewać m.in. „Szarą piechotę”, „Rotę”, „Serce w plecaku”, „Marsz strzelców”, „Biały krzyż”, „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” czy „Dziś idę walczyć mamo”.

Za pośrednictwem naszego Portalu siostra Agata z WTZ w Szumowie dziękuje wszystkim uczestnikom przeglądu za wspólne pielęgnowanie i budowanie postawy patrioty i Polaka. Podziękowania kierowane są również do sponsorów, którzy materialnie wspomogli organizację wydarzenia.


BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: