REKLAMA:

„Gdzie jest dziś mały miś?” [foto]

edukacja
27.11.2017 r., godz. 16.10
To tytuł spektaklu wystawionego przez aktorów teatralnych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Szumowie. Spotkanie wypełnione wieloma atrakcjami odbyło się w ramach Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Kolorowy lub bury, mały, duży, w kubraczku lub bez... Każde dziecko ma swojego ukochanego misia. Ten wywołujący uśmiech na twarzy pluszak jest jedną z najpopularniejszych zabawek na świecie. Być może dlatego doczekał się swojego święta, które przypada na 25 listopada.

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia wiele placówek oświatowych organizuje uroczyste obchody tego święta. Tak również było w Bibliotece Gminnej w Szumowie, gdzie w miniony piątek dzieci odwiedził Miś wraz z teatrem Edu-Artis z Krakowa.

Aktorzy teatralni zaprezentowały przedszkolakom spektakl pt. „Gdzie jest dziś mały miś?”. Była to bajka o pewnym misiu, który obchodził swoje urodziny. Dzieci śpiewały z nim wspólnie piosenki, uczyły się tańczyć i żonglować piłeczkami.

- „Pluszowy Miś to symbol dzieciństwa, ulubiona zabawka najmłodszych. Stał się bohaterem wielu książek i filmów. Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Uszatek, Caralgol przekazują wiedzę dzieciom na całym świecie, często je pocieszają.” - mówi Joanna Milewska z Gminnej Biblioteki Publicznej w Szumowie.

Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia zakończyły się urodzinowym tortem dla misia oraz głośnym „Sto lat” zaśpiewanym przez uczestniczące w spotkaniu dzieci.

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: