REKLAMA:

„Paczka dla Bohatera” - zbiórka darów dla kombatantów

społeczeństwo
27.11.2017 r., godz. 16.30
Kiedyś walczyli o naszą wolność, dziś są w trudnej sytuacji życiowej. Są tacy, którzy im pomagają. Wesprzeć ich może każdy.

Po raz pierwszy w Zambrowie organizowana jest zbiórka żywności oraz produktów chemicznych w ramach ogólnopolskiej akcji „Paczka dla Bohatera”. To inicjatywa, która ma na celu wspieranie kombatantów poprzez przygotowanie dla nich specjalnych paczek wraz z bożonarodzeniowymi kartkami. W ten sposób organizatorzy akcji chcą okazać wdzięczność oraz uczcić pamięć tych, którzy walczyli za naszą ojczyznę.

- „Jako koordynatorzy tej akcji w ponad 50 miastach w kraju i za granicą już po raz siódmy organizujemy bożonarodzeniową zbiórkę pod nazwą „Paczka dla Bohatera”. Tak jak w latach poprzednich chcemy w ten sposób choć trochę pomóc kombatantom. Z doświadczenia wiemy, że taka pamięć i pomoc z Waszej i naszej strony jest dla Nich niezmiernie ważna i potrzebna, a radość jaką sprawiają im odwiedziny, życzenia, rozmowy, kartki i paczki jest nie do opisania.” - przekazują inicjatorzy akcji.

Działania „Paczki dla Bohatera” polegają w głównej mierze na zbiórce, rozwiezieniu oraz wręczeniu paczek zawierających artykuły spożywcze i chemiczne kombatantom i weteranom II wojny światowej i podziemia niepodległościowego oraz osób represjonowanych w PRL ściśle współpracując ze Związkiem Powstańców Warszawskich, Światowym Związkiem Żołnierzy AK, Związkiem Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Związkiem Sybiraków i Związkiem NSZZ Solidarność, Zrzeszeniem Grudzień 70 i innymi organizacjami kombatanckimi. Przy rozwożeniu i wręczaniu paczek wolontariuszom towarzyszą różne służby mundurowe: Wojsko Polskie, Straż Graniczna, Służba Więzienna, a także harcerze, czy grupy rekonstrukcyjne.

Akcja ta ma na celu nie tylko wspomożenia najuboższych osób, ale również pokazanie, że pamięć o ich bohaterstwie wciąż jest żywa. Organizatorzy wyznają zasadę, że „naród bez pamięci historycznej nie jest narodem i gdy ta przestanie dla niego być święta, wtedy i on nie będzie już godny odziedziczenia imienia”. Chcą pokazać, że dzięki heroicznej walce kombatantów, naród, który wielokrotnie tracił zarówno niepodległość polityczną jak i terytorialną, zyskuje coraz większą świadomość i tym narodem nigdy być nie przestanie.

- „Jak ważna jest pomoc i pamięć wiemy to doskonale. Wszyscy zdajemy też sobie sprawę, że żyjemy w czasach pokoju, ale ten pokój zawdzięczamy im, ich walce, męstwu i przelanej krwi. Doceńmy to, że dziś możemy spędzać każde święta z rodziną, najbliższymi, przy bogato zastawionym stole w ciszy i spokoju. Niestety, czas jest naszym wrogiem, co chwila słyszymy, czytamy, że odszedł kolejny Bohater. Spieszmy się, by jeszcze podziękować im, okazać szacunek.” - informują organizatorzy.

Akcja również w Zambrowie

Akcja po raz pierwszy przeprowadzona zostanie także w Zambrowie. Koordynatorami na teren naszego miasta i okolic są Jolanta i Zbigniew Kołdysowie. Zbiórka planowana jest w dniach 3 - 15 grudnia 2017 roku. Zbierane będą artykuły spożywcze o wydłużonej dacie ważności, środki chemiczne, środki czystości oraz kartki z życzeniami.

Zbiórka prowadzona będzie w różnych miejscach, natomiast magazyn będzie znajdował się w Salonie Urody „Kleopatra” w Zambrowie, przy ul. Paderewskiego 6 lok. 38. Stamtąd paczki będą rozwożone do kombatantów. Koordynatorzy akcji w Zambrowie proszą o kontakt osoby zdyscyplinowane i chętne do pomocy pod nr tel. 693 351 707 lub 723 688 719.

- „Liczą się każde ręce. Pokażmy, że można liczyć na nas - mieszkańców Zambrowa i okolic. Jeśli ktoś ma szczere chęci wesprzeć akcję, a mieszka dalej, to także zapraszamy do współpracy.” - informują Jolanta i Zbigniew Kołdysowie.

W imieniu organizatorów gorąco prosimy o wsparcie i udział w akcji! Okaż wdzięczność polskim bohaterom - przygotuj paczkę!ŁC


 
Załączniki
 Pobierz załącznik
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: